Μεγάλο διπλό και μάλιστα με ανατροπή για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.
Η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά έφυγε με τεράστια νίκη από το Μακάρειο με 2-1 επί του Ολυμπιακού και άνοιξε στους τέσσερις βαθμούς την διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη.
Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 44’ με τον Έσελινγκ αλλά οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς στην επανάληψη.
Στο 50’ ο Βούκσεβιτς έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 67’ με κεφαλιά ψαράκι ο Βουτσένοβιτς ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή.

Ολυμπιακός (Σεργίδης): Μολ, Μπάρντι, Κα (79′ Χέντρικς), Έσελινγκ, Ιωάννου, Σλόγκαρ (70′ Ενόχ), Γιακουμάκης (79′ Ψύχας), Νάνι (70΄Σάλι), Κυριάκου, Χαραλάμπους (55′ Καλίλι), Άλτσεους.
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Λιασίδης, Σάλι, Χριστοδούλου, Δόσης, Ψύχας, Χέντρικς, Ζευκή, Ενόχ, Καλίλι

ΕΝΠ (Σατσιάς): Κόστιτς, Κόρσια (46′ Ντζαβέ), Ντα Σίλβα, Λουσέρο (80′ Κατσιάρης), Ρουσιάς (73′ Έχμαν), Ντιαβαρά (64′ Βουτσένοβιτς), Μέιρα (80′ Μορέιρα), Γεβρέμοβιτς, Ντρέκσα, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Χριστοφή, Έχμαν, Φερνάντες, Κωνσταντίνου, Κατσιάρης, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Νταβέ, Μορέιρα, Λαμί

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
3′
Σουτ του Κα στα χέρια του Κόστιτς.
8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κα έδωσε στον Γιακουμάκη ο οποίος από θέση μέσα αριστερά έκανε το σουτ και ανάγκασε τον Κόστιτς σε δύσκολη απόκρουση.
13′ Ωραία κίνηση από τον Σλόγκαρ στην περιοχή της ΕΝΠ, έκανε το πλασέ αλλά ο Κόστιτς ήταν σε ετοιμότητα, έπεσε και μάζεψε την μπάλα.
14′ Απειλεί η ΕΝΠ. Ο Ντιαβαρά έπιασε το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
22′ Σέντρα του Κα, ο Γιακουμάκης αιφνιδιάστηκε και δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε.
25′ Ο Γεβρέμοβιτς δεν έπιασε όπως θα ήθελε το σουτ και η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Μολ.
30′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Ντιαβαρά έβγαλε ωραία κάθετη πάσα στον Ρουσιά ο οποίος δεν μπόρεσε στο τετ-α-τετ να νικήσει τον Μολ ο οποίος βγήκε έγκαιρα και τον ανέκοψε.
44′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός. Ο Θωμάς Ιωάννου εκτέλεσε το φάουλ, ο Έσελινγκ πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Τα στατιστικά του α’ ημιχρόνου.

46′
Αλλαγή για την ΕΝΠ. Στην θέση του Κόρσια πέρασε ο Ντζαβέ.
50′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η ΕΝΠ. Έγινε η σέντρα από δεξιά με τον Ρουσιά, ολιγώρησε η άμυνα του Ολυμπιακού και δεν έδιωξε την μπάλα, ο Βούκσεβιτς που παραμόνευε έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ.

66′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπάρντι έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κόστιτς απέκρουσε εντυπωσιακά.
67′ ΓΚΟΛ. 1-2. Το γυρίζει η ΕΝΠ. Ο Γεβρέμοβιτς έκανε την σέντρα και ο Βουτσένοβιτς με εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ.