Έστω και δύσκολα, η Σεβίλλη κέρδισε με 1-0 στη έδρα της Αλαβές και πήρε το εισιτήριο για την οκτάδα του Κυπέλλου.

Στο 1ο μόλις  λεπτό μετά από λάθος του Γκουντέλι, ο Σιλά έκλεψε και έδωσε στον Ζέισον του έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στον Μπαντέ και πέρασε έξω. Στο 6’ ο Εν Νεσιρί πρόλαβε σωτήρια τον Σιλά, ενώ στο 8’ και στο 9’ ο Γκουντέλι έκανε ακόμη δυο τραγικά λάθη που δεν κόστισαν όμως στη Σεβίλλη.

Στο 14’ ο  Ακούνια σέντραρε από αριστερά αλλά οι Λαμέλα και Εν Νεσιρί δεν έφτασαν για λίγο την μπάλα ενώ στο 19’ ο Ντμίτροβιτς νίκησε τον Σιλά σε τετ α τετ. Στο 25’ το σουτ του Τόνι Μόγια πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 32’ ο Ντμίτροβιτς πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση μετά από σουτ του Ριόχα.

Κι όμως στο 48ο λεπτό ο Νάβας σέντραρε από δεξιά και ο Ράκιτιτς με κεφαλιά ψαράκι από το πέναλτι έγραψε το 0-1.

Στο 54’ ο Ντμίτροβιτς είπε όχι σε εκτέλεση φάουλ του Ζέισον και στο 88’ το σουτ του Μοντιέλ έφυγε μόλις άουτ. Στο 90+3’ ο Ντμίτροβιτς πραγματοποίησε νέα μεγάλη απόκρουση σε συ του Ζέισον και στο 90+5’ ο Σάλβα Σεβίγια έχασε απίθανη ευκαιρία.