Την τρίτη του ήττα, σε πέντε αγώνες για τον 4ο όμιλο του FIBA Europe cup, δέχθηκε απόψε ο Κεραυνός, στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Λέβισε, στην αναμέτρηση που έγινε στη Σλοβακία.
Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η υπόθεση πρόκριση για την επόμενη φάση, έχει δυσκολέψει και για να ελπίζει ο Κεραυνός, θα πρέπει στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής, να κερδίσει εντός έδρας τη Μπαλκάν, ενώ οι πιθανότητες του, θα είναι πιο ξεκάθαρες, ανάλογα με το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα στον 4ο όμιλο (Οπάβα – Μπαλκάν) που θα διεξαχθεί αύριο.
Στο παιχνίδι, οι δυο ομάδες πήγαιναν σχεδόν μαζί στο σκορ κατά την 1η περίοδο, που έληξε με 16-15 για τη γηπεδούχο. Όμοιο το σκηνικό και κατά τη 2η περίοδο, χωρίς κάποια ομάδα να μπορεί να αποσπαστεί με μεγάλη διαφορά και με το τέλος του ημιχρόνου, ο Κεραυνός προηγήθηκε με 37-36.
Η διακύμανση στο σκορ δεν άλλαξε ούτε σε όλη τη χρονική διάρκεια της 3ης περιόδου και χαρακτηριστικό ήταν το ότι, η διαφορά δεν άνοιξε σε καμιάν περίπτωση πάνω από τους 4 πόντους και ενώ στο 30`, η Λέβισε προηγήθηκε με 58-56.
Στην 4η περίοδο, η Σλοβακική ομάδα, ήταν συνεχώς μπροστά, με τον Κεραυνό να παλεύει για να προσπεράσει, αλλά χωρίς να τα καταφέρει, με τους γηπεδούχους να αντέχουν στην πίεση του Κεραυνού, ως και το τέλος και έτσι, πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 86-80.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-15, 36-37, 58-56, 86-80.

Λέβισε (Μιχάλ Μάτζιν): Μακόλουμ 13 (1), Τσάτμαν 12 (2), Κότασεκ, Κόβατς 3 (1), Μπογιανόφσκι 6, Μπαχάν 8 (2), Λαπόρνικ 23 (4), Φρίμαν 21.

Κεραυνός (Μιχάλης Κακιούζης): Μπερνς 23 (2), Πασιαλής 2, Μιχαήλ 2, Μαραγκός, Στυλιανού 10 (2), Τίγκας 6 (1), Άμπελ 8 (2), Τόμας 7 (1), Κρουμπάλι 16, Ρόμπινσον 6 (1).