Δώδεκα γκολ έχει πετύχει το ΑΠΟΕΛ στις 11 αγωνιστικές του πρωταθλήματος, αριθμός που ασφαλώς μόνο ικανοποιητικός δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Το καλύτερο διάστημα της ομάδας της Λευκωσίας είναι από το 75’ μέχρι το 90’ (ή πιο σωστά μέχρι το τέλος του αγώνα, προσθέτοντας και τις καθυστερήσεις), κατά το οποίο πέτυχε πέντε τέρματα, που σε ποσοστό αντιστοιχεί στο 41,7% των τερμάτων του!
Δεύτερο καλύτερό του διάστημα το 30-45’, όταν πέτυχε τρία γκολ. Από δύο γκολ πέτυχε στα διαστήματα 0-15’ και 15-30’, ενώ δεν κατάφερε ακόμη να σκοράρει ποτέ στο πρώτο ημίχρονο το δευτέρου ημιχρόνου, δηλαδή από το 46’ μέχρι το 75’! Με άλλα λόγια, το ΑΠΟΕΛ έχει σκοράρει τα 8 από τα 12 του τέρματα στο τελευταίο τέταρτο του κάθε ημιχρόνου, που σε ποσοστό μεταφράζεται σχεδόν στο 67%!