Αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Φράιμπουργκ βρήκε τις λύσεις στο δεύτερο μέρος και με πρωταγωνιστή τον Γκρέγκοριτς, επιβλήθηκε 2-0 της Κολωνίας και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της Bundesliga.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυναμικά στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βρουν το πολυπόθητο γκολ για να ξεκλειδώσουν την άμυνα της Κολωνίας. Ωστόσο, με την αρχή του δευτέρου μέρους, και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό, ο Γκρέγκοριτς σέρβιρε και ο Γου-Γεόνγκ εκτέλεσε για το 1-0. Στο 64′ ο δημιουργός έγινε εκτελεστής, όπου με κεφαλιά σε κενή εστία έκανε το 2-0, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.
Η Φράιμπουργκ επέστρεψε στη δεύτερη θέση, στο -1 από την πρωτοπόρο Μπάγερν, με την Κολωνία να βρίσκεται στη 12η θέση με 17.