Στο 84′ σκόραρε με πέναλτι του Άμπραχαμ, στο 90+6 ο Καστεγιάνι πραγματοποιήσει εντυπωσιακή απόκρουση και ο Ακρίτας πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Η ομάδα της Χλώρακας επικράτησε 1-0 της Oμόνοιας 29ης Μαίου στο Στέλιος Κυριακίδης με γκολ του Άμπραχαμ.

ΑΚΡΙΤΑΣ: Καστεγιάνι, Κόρατς, Άμπραχαμ, Εράσο, Γαβριήλ, Φουριέλ, Σέχιτς, Ραμίρες, Σαραβάνια, Πική, Αραούχο
Στον πάγκο: Περντρέου, Ονόντι, Πογκέν, Ντράμε, Κονέ, Ντα Σίλβα, Ελ Τζεμιλί, Δημοσθένους, Αλεκσέεφ, Σάντος, Βάσου, Καραγιάννης.

ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ: Παπαστυλιανού, Ιωάννου, Φοινίρης, Λίλλης, Φιλίππου, Αβραάμ, Φώτη, Κύπρου, Σταύρου, Σοφοκλέους, Κονομής
Στο πάγκο: Μιχαήλ, Μαυραντώνης, Σπύρου, Κονομής Π., Φροξυλιάς, Αντωνίου, Αρτεμίου, Γαβριηλίδης, Ματθαίου, Βασιλείου, Μιχαήλ, Δημητρίου

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ιορδανίδης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Σάββα Κωνσταντίνος
Παρατηρητής: Τράττου Λεόντιος

7′ Κίτρινη κάρτα στον Κονομή για τράβηγμα στον Εράσο.
15′ Ευκαιρία για την Ομόνοια 29ης Μαίου. Ο Σοφοκλέους εκτέλεσε το φάουλ για να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ ο Βινσεντίνι.
18′ Απειλεί ο Ακρίτας. Σουτ του Πική έξω.
40′ Σουτ του Πική, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Παπαστυλιανού.
44′ Πέτυχε γκολ η Ομόνοια 29Μ με τον Κύπρου αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
45+3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Γαβριήλ έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Παπαστυλιανού.
47′ Ευκαιρία για την Oμόνοια 29Μ. Το σουτ του Αντωνίου έφυγε λίγο έξω.
51′ Καλό σουτ του Άμπραχαμ έξω.
53′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλλη.
60′ Φάουλ του Σταύρου πάνω από τα δοκάρια.
64′ Σουτ του Φούριελ έξω.
82′ Κερδίζει πέναλτι ο Ακρίτας σε μαρκάρισμα του Σπύρου στον Πογκέν.
84′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ο Άμπραχαμ ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ανοίγει το σκορ.
90+6′ Ο Καστεγιάνι πραγματοποιεί εντυπωσιακή απόκρουση και διατηρεί το 1-0.