Στις νίκες επέστρεψε η Λιλ μετά από δύο γκέλες στο πρωτάθλημα της Γαλλίας, καθώς επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της Αζαξιό, για την 4η αγωνιστική.
Στο 11ο λεπτό η Λιλ άνοιξε το σκορ με τον Τζόναθαν Ντέιβιντ, ωστόσο ο Kαναδός επιθετικός ήταν σε αντικανονική θέση και το γκολ δεν μέτρησε. Στο 17’ ο Γιουσούφ Γιαζίτσι, εξαπέλυσε ένα σουτ χωρίς δεύτερη σκέψη και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0 των φιλοξενούμενων.
Δέκα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, ωστόσο μετά από την παρέμβαση του VAR, φάνηκε πως δεν υπάρχει παράβαση και το παιχνίδι συνεχίστηκε. Στο 43’ η Λιλ διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Τζόναθαν Μπαμπά να στέλνει την μπάλα στα χαμηλά στην δεξιά γωνία.
Το 3-0 για του φιλοξενούμενους, ήρθε από τον Τιάγκο Ντζαλό στο 67’ όπου βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με ένα σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η Αζαξιό κατάφερε να βγάλει αντίδραση προς το τέλος και να μειώσει σε 3-1, με σκόρερ τον Σιρίλ Μπαγιαλά στο 84’. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία να πετύχουν και τέταρτο γκολ, αφού ο Τζόναθαν Ντέιβιντ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.