Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Δόξα και ΠΑΕΕΚ για την 10η και τελευταία αγωνιστική του β’ γύρου του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία χωρίς σκορ, και έτσι η ΠΑΕΕΚ αποχαιρετά την Α’ κατηγορία με… ψηλά το κεφάλι, χωρίς ήττα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο πλευρές μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ αφού έχασαν αρκετά καλές ευκαιρίες. Ο ρυθμός του β’ μέρους δεν ήταν ο ανάλογος με λίγες φάσεις. Στο 53’ η ομάδα του Ανδρονίκου σκόραρε, αλλά το γκολ δεν μέτρησε διότι ο Ντρολέ ήταν σε θέση οφσάιντ. Κάπως έτσι, το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Με αυτό τον βαθμό η Δόξα έκλεισε το πρωτάθλημα στους 32 βαθμούς και τη 10η θέση, ενώ η ΠΑΕΕΚ υποβιβάστηκε τελευταία (12η) με 17.

ΔΟΞΑ (Ανδρονίκου): Πρινιωτάκης, Σάιθ, Αντενόν (86′ Κέρλα), Ασαμόα, Τιτζιανί, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Ντρολέ (75′ Ποντικός), Καραμανώλης, Μέσκα, Σάσι (46 Φασουλιώτης).
Στον πάγκο: Πετρίδης.
ΠΑΕΕΚ (Προκοπίου): Μαυρομούστακος, Σουμαόρο, Χαραλάμπους, Βαρέλα (84′ Χρίστου), Ενόχ (84′ Σάββα), Αριστοτέλους, Παττίχης (71′ Μπάμπιτς), Ομπανόρ, Aμερόνκεν, Κούρος, Νούνιτς (58′ Ορ).
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Ράμος, Νικολάου.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
6′ Σουτ του Σαντίκ από κοντινή θέση, η μπάλα κοντράρει στον Σουμαόρο.
11′ Ωραία ενέργεια και πλασέ από τον Χαραλάμπους, ο Πρινιωτάκη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
13′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ. Ο Βαρέλα από πλεονεκτική θέση στο δεύτερο δοκάρι, έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο.
15′ Κεφαλιά του Ντρολέ, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μαυρομούστακου.
19′ Ο Πρινιωτάκης έδιωξε σωτήρια με τα πόδια, το πλασέ του Νούνιτς, στο τετ α τετ των δύο.
31′ Ο Αριστοτέλους είδε τον Πρινιωτάκη εκτός εστίας και δοκίμασε από μακρινή απόσταση να σκοράρει, η μπάλα όμως, πέρασε άουτ.
32′ Κίτρινη στον Ασαμόα.
38′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Το πλασέ του Σαντίκ, πέρασε ελάχιστε έξω.
44′ Ο Αμερόνκεν, σταματάει με το σώμα του το σουτ του Σαντίκ.

ΣΧΟΛΙΟ: Το πρώτο ημίχρονο είχε… σκαμπανεβάσματα. Σε κάποιες στιγμές ήταν πολύ καλός ο ρυθμός, ενώ κατά διαστήματα έπεφτε. Αμφότερες οι ομάδες, είχαν τις δικές τους ευκαιρίες και η ισοπαλία χωρίς σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης, αφού μπορούσαν, να ανοίξουν το σκορ. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και τις περισσότερες φάσεις.

Αλλαγή για τη Δόξα. Φασουλιώτης αντί Σάσι.
53′ O Nτρολέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, όμως, το γκολ του δεν μέτρησε καθώς «πιάστηκε» σε θέση οφσάιντ.
58′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Ορ μέσα, Νούνιτς έξω.
60′ Κίτρινη στον Ομπανόρ.
64′ Σκαστό σουτ του Παττίχη, άστοχο.
66′ Κίτρινη στον Σάιθ.
71′ Ο Ντρολέ έκλεψε, βγήκε απέναντι από τον Μαυρομούστακο και πλάσαρε, όμως ο Αμερόνκεν, την τελευταία στιγμή  έβαλε την προβολή, διώχνοντας σε κόρνερ.
71΄Μπάμπιτς στη θέση του Παττίχη.
75′ Ο Ποντικός αντικαθιστά τον Ντρολέ.
83′ Κίτρινη στον Τιτζιανί.
84′ Χρίστου και Σάββα στις θέσεις των Βαρέλα και Ενόχ.
85′ Σουτ του Μπάμπιτς, πέφτει και μαζεύει ο Πρινιωτάκης.
86′ Κέρλα εντός, Αντενόν εκτός.
90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.