Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας ΑΠΟΕΛΑνόρθωση για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cablenet Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
7′
Κόρνερ του Σαρφό, μόνος ο Σόουζα έκανε την κεφαλιά με τον Λόρια να αποκρούει.
10′  Τεράστια ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Ντογκαλά γύρισε ωραία στο σημείο του πέναλτι, ο Σατσιάς, έκανε το δυνατό σουτ με τον Αραγιούρι να διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή τέρματος.
16′
Σουτ του Ντε Βινσέντι μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε έξω.
19′  ΓΚΟΛ 0-1 Παράλληλη μπαλιά του Αμπαρτζουμιάν, ο Σκουφέτ έδιωξε την μπάλα, η οποία έφτασε στον Χριστοφή που σκόραρε με ωραίο πλασέ.
21′
Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ανόρθωσης, ο Έσελινγκ έκανε το πλασέ με τον Κορέα να διώχνει σε κόρνερ.
22′  ΓΚΟΛ 1-1 Κόρνερ του Πέδρο, κεφαλιά του Ντογκαλά στα δίχτυα.
29′
  Σέντρα του Χριστοδουλόπουλου, κεφαλιά του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε έξω.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
50′
Μακρινό σουτ του Σαρφό, απέκρουσε ασταθώς ο Λόρια, στη συνέχεια ο Γκανέζος μέσος έκανε το πλασέ με τον Λόρια να αποκρούει.
51′  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα πέρασε έξω.
52′  Δυνατό σουτ του Σαρφό, λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
57′  Κίτρινη κάρτα στον Χουσμπάουερ, ο οποίος προσπάθησε να ξεγελάσει το διαιτητή και να κερδίσει πέναλτι.
60′  Σουτ του Σατσιά, η μπάλα βρήκε στον Κορέα και πέρασε κόρνερ.
64′  Τεράστια ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Σουτ του Σατσιά, ο Ντε Βινσέντι έκανε την προβολή στην κενή εστία, με την μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι.
68′  Σέντρα του Αμπαρτζουμιάν, πλασέ του Χριστοδουλόπουλου, απέκρουσε σωτήρια ο Σκουφέτ.
69′  Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή στον Κορέα για απρόσεκτο χτύπημα στον Έσελινγκ.
74′  Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Ουάρντα έκανε μαγική πάσα στον Κορέια, ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον Σκουφέτ. Έκανε το πλασέ, με τον τερματοφύλακα του ΑΠΟΕΛ, να αποκρούει και την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι.
87′
Σουτ του Εφραίμ μέσα από την περιοχή, απέκρουσε εύκολα ο Λόρια.
90′  Δυνατό σουτ του Χουσμπάουερ, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σκουφέτ.
90′  Πέντε λεπτά καθυστερήσεις…
90′ +1
Σουτ στην κίνηση από τον Σόουζα, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
90′ +3 Σουτ του Οκριασβίλι η μπάλα πέρασε έξω.
90′ +4 Αντεπίθεση για την Ανόρθωση, ο Αμπαρτζουμιάν έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, με τον Σκουφέτ να αποκρούει.