Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ΑπόλλωνΑνόρθωση για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Έναρξη αγώνα…
5′
Σουτ στην κίνηση από τον Ουάρντα, η μπάλα πέρασε έξω.
10′  ΣΧΟΛΙΟ: Αργός ο ρυθμός, ο Απόλλων έχει κατοχή όμως δεν βρίσκει τον τρόπο να βγει απειλητικά στην επίθεση.
11′  Κακό γύρισμα του Χριστοφή στον Νοβότνι, ο οποίος περίμενε σε πλεονεκτική θέση.
13′  Κόρνερ του Κολ, κεφαλιά του Γιάνγκα, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Λόρια.
15′  Ο Αλμπάνης μπήκε στην περιοχή έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Λόρια να αποκρούει σωτήρια.
22′  Μακρινό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
30′  Φάουλ του Κολ, κεφαλιά του Ντιγκινί, η μπάλα πέρασε έξω.
32′  ΣΧΟΛΙΟ: Λιγοστές οι καλές στιγμές στο ντέρμπι. Οι δύο ομάδες παίζουν ανοικτά για το γκολ, όμως δεν έχουμε καλές επιλογές στο επιθετικό κομμάτι.
36′  ΓΚΟΛ 0-1 Η Ανόρθωση ανοίγει το σκορ με τον Νοβότνι. Ο Αλμπάνης προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, ο Νοβότνι έκανε την προβολή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Ο Αραγιούρι πήρε τη θέση του Ιωάννου.  Ο Κορέια πήρε θέση στη μεσαία γραμμή και ο Αντωνιάδης στο αριστερό άκρο της άμυνας.
50′
Ο Νοβότνι έφυγε πίσω από την άμυνα, έκανε το σουτ με τον Γιοβάνοβιτς να αποκρούει.
52′  Πέναλτι ζήτησε η Ανόρθωση για χέρι στον Ρομπέρζ. Σωστά δεν δόθηκε.
55′  Πέναλτι ζήτησε η Ανόρθωση για χέρι στον Χαμάς σε σέντρα του Αμπαρτζουμιάν. Έλεγχος μέσω VAR…
57′  Δόθηκε πέναλτι υπέρ της Ανόρθωσης.
58′  Ο Γιοβάνοβιτς απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Νοβότνι.
63′  ΓΚΟΛ 1-1 Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ανόρθωσης, ο Νταμπό με διπλή προσπάθεια, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
67′
Ο Αλμπάνης γύρισε ωραία στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι.
74′  Κορέια και Ουάρντα συνδυάστηκαν εξαιρετικά, ο πρώτος έδωσε στον Ντέλετιτς, ο οποίος σε κενή εστία, έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.
78′  Πέναλτι ζήτησε η Ανόρθωση για χέρι του Ογκεντά. Η φάση εξετάστηκε μέσω VAR και δόθηκε οφ σάιντ… Ως μη γενόμενη η φάση…
90′  Διαγώνιο σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα πέρασε έξω.
90′  10 λεπτά καθυστερήσεις…
ΤΕΛΟΣ

AΠΟΛΛΩΝ (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας, Αλεσάμι, Ρομπέρζ (75′  Αυλωνίτης), Χαμάς (60′  Ογκεντά), Νογιόκ, Κολ, Αλμπάνης (83′  Αλμπάνης), Ίλιεφ (60′  Νταμπό), Ντιγκινί, Γιάνγκα (60′  Ζράντι)
Στον πάγκο: Ντούριν, Φιλιώτης, Τζουμ, Ψύχας, Χάμπος, Σπόλιαριτς, Ίντζια
ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Τιμούρ Κετσπάγια): Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Κορρέα, Αντωνιάδης, Κορέια (88′  Χρυσοστόμου), Ιωάννου (46′  Αραγιούρι), Χουσμπάουερ, Χριστοδουλόπουλος (54′  Πόποβιτς), Χριστοφή (72′  Ντέλετιτς), Ουάρντα, Νοβότνι
Στον πάγκο: Τζουρ, Παπαδόπουλος, Ρισβάνης, Εσκοβάλ, Αβραάμ, Καλτσάς, Ντέλετιτς

ΣΚΟΡΕΡ: 63′  Νταμπό / 36′  Νοβότνι
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ογκεντά / Χουσμπάουερ, Χριστοφή, Πόποβιτς, Ουάρντα
ΓΗΠΕΔΟ: Τσίρειο
ΘΕΑΤΕΣ: 5.000 περίπου