Με μεγάλη ευκαιρία για να πατήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέταξε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου σε μια ματσάρα.
Ήταν παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς με απίστευτο κοντράστ συναισθημάτων το ο οποίο δεν ανέδειξε νικητή μετά το ισόπαλο 2-2.
Η ΕΝΠ κρατούσε τη νίκη μέχρι το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά ο Κουμπαρή με μια γκολάρα ανάποδο ψαλίδι χάρισε τον βαθμό στα «περιστέρια»
Οι «βυσσινί» ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα  στο 28ο λεπτό. Μετά από διώξιμο της άμυνας της Ομόνοιας Αραδίππου ο Κατσιάρης έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 69ο λεπτό όταν μετά από ασταθή απόκρουση του Βεσελόφσκι ο Αλαμπρίτης ακολούθησε την φάση και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 85’ ο Ανδρέας Ηλία κέρδισε πέναλτι για λογαριασμό της ΕΝΠ, ανέλαβε να το εκτελέσει ο ίδιος και στο 86’ νίκησε τον Σακκά από την άσπρη βούλα κάνοντας το 2-1.
Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο Βικάιρο έκοψε πάνω στην γραμμή το πλασέ του Αλαμπρίτη και κράτησε το 2-1, αλλά στο 90+6 ο Κωνσταντίνος Κουμπαρή με ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Βεσελόφσκι διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Κατσιάρης, Κωνσταντίνου, Χαραλάμπους, Ηλία, Ντρέκσα, Οκκαρίδης, Λαμί.
Στον πάγκο: Οικονομάκης, Ντούμπαγιτς, Μέιρα, Κολοκούδιας, Μαυρουδής, Μπούριτς, Γκερεμπένιτς, Βικάριο, Πρωτοπαπάς.
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.: Σακκάς, Παναγή, Λότσι, Μάγκανιτς, Αλαμπρίτης, Μπέιτς, Σιήκκης, Πιεράτζι, Κουμπαρή, Μέντες, Ριμπέιρο.
Στον πάγκο: Χατζηγαβριήλ, Μυτίδης, Αντωνίου, Ηροδότου, Νέτο, Τσιάμης, Βρόντης, Χρυσοστόμου, Ιβάνοφ, Ανένε.