Στην επόμενη φάση η Ρέιντζερς, που ήρθε ισοπαλη 2-2 με την Ντόρτμουντ κι ενώ στη Γερμανιά είχε κερδίσει με 4-2.

Στο 5ο μόλις λεπτό η Ντόρτμουντ είχε δοκάρι με τον Μπέλινγκχαμ και στο 22’ η Ρέιντζερς κέρδισε πέναλτι και ο Ταβερνιέ άνοιξε το σκορ από τα 11 μέτρα. Ωστόσο στο 32’ η Ντόρτμουντ έφυγα στην κόντρα, οι κόντρες ευνόησαν τον Μπέλινγκχαμ που από κοντά πλάσαρε για το 1-1. Μάλιστα στο 42’ οι Βεστφαλοί άλλαξαν όμορφα στην περιοχή της Ρέιντζερς και ο Μάλεν με όμορφο πλασέ έκανε το 1-2.

Ωστόσο στο 57ο λεπτό μετά από γέμισμα από αριστερά, ο Ταβερνιέ με πλασέ  στο πίσω δοκάρι, έκανε το 2-2. Στο 63’ ο Ρόις απέφυγε και τον ΜακΓκρέγκορ από αριστερά αλλά βγήκε πλάγια και αστόχησε ενώ στο 67’ ακυρώθηκε γκολ του Κεντ για επιθετικό φάουλ του Μορέλος στο ξεκίνημα της φάσης.

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ: ΜακΓκρέγκορ, Ταβερνιέ, Μπάσεϊ, Λούντστραμ, Τζακ, Γκόλντσον, Κεντ, Μπάρισιτς (46’ Μπαλογκάν), Άρφιλντ, Αριμπό, Μορέλος

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Κόμπελ, Σουλτς, Χούμελς, Τσαν, Μενιέ (46’ Βολφ), Μπέλινγκχαμ, Μπραντ (69’ Μουκοκό), Νταούντ, Αζάρ (69’ Καρβάλιο), Ρόις (86′ Βίτσελ), Μάλεν (77’ Τίγκες)