Ένα εξαιρετικό παιχνίδι από πλευράς θεάματος, διεξήχθη στο Λευκόθεο με το ΑΠΟΕΛ να παίρνει τη νίκη με 7-4 επί της ΑΕΚ για την 15η αγωνιστική και να εκμεταλλεύεται τις απώλειες της ΑΕΛ, ξεφεύγοντας στο +5 από τη 2η θέση. Οι «γαλαζοκίτρινοι» πέτυχαν την τρίτη τους φετινή νίκη στα μεταξύ. Σοροκάπα και Σκαρπάρης πέτυχαν από δύο γκολ για τους γηπεδούχους, χατ-τρικ ο Πιντσέλι για τους φιλοξενούμενους, στη δεύτερή του συμμετοχή στο πρωτάθλημα φούτσαλ.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Πρώτο σφύριγμα στο Λευκόθεο.
5′ 0-1: Ανοίγει το σκορ ο Πιντσέλι για την ΑΕΚ.
9′ 1-1: Ισοφαρίζει ο Δημητρίου για το ΑΠΟΕΛ με κοντινό πλασέ.
10′ 1-2: Σκοράρει ξανά ο Πιντσέλι από δύσκολη γωνία.
11′ 2-2: Ο Σοροκάπα έκανε το σουτ από μακριά, λάθος του Οδυσσέως και ξανά το ματς στα ίσα.
19′ 3-2: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Περικλέους, η μπάλα στα δίχτυα.
20′ 4-2: Εξαιρετική εκτέλεση 10μετρου πέναλτι από τον Σκαρπάρη, στο δεξί παραθυράκι του Οδυσσέως.
20′ 5-2: Αυτογκόλ από τον Πιντσέλι, ο Οδυσσέως έκανε λάθος με τη μπάλα να μπαίνει στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 5-2
21′ 6-2:
Σκοράρει ο Σοροκάπα για το ΑΠΟΕΛ.
30′ 7-2: Φοβερό γκολ του Σκαρπάρη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
30′ 7-3: Μειώνει ο Πιντσέλι. Χατ-τρικ για τον… τέως ποδοσφαιριστή, νυν φουτσαλιστή.
33′ 7-4: Μειώνει εκ νέου οι ΑΕΚ με τον Ενρίκε που άρχισε ήδη να αγωνίζεται με fly-keeper.