Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Τορίνο, που κέρδισε τη Βερόνα με 1-0 και την προσπέρασε.
Στο 14ο λεπτό μετά από όμορφη σέντρα του Πόμπεγκα, ο Πρατ από κοντά δεν μπόρεσε να βρει σωστά την μπάλα και σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία ενώ στο 25’ ο Μανιάνι έκανε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή στον Σανάμπρια και αποβλήθηκε. Και από την εκτέλεση του φάουλ η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Πόμπεγκα που με σουτ εξ επαφής έκανε το 1-0.
Στο 50ο λεπτό η Βερόνα είχε δοκάρι με τον Φαραόνι ενώ στο 62’ η κεφαλιά του Σούταλο πέρασε ελάχιστα έξω και στο 87’ μετά από λάθος του Σάβιτς, ο Καντσελιέρι δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο 90+1’ ο Σάβιτς έβγαλε δύσκολα μετά από σουτ του Ταμέζ ενώ στο 90+5′ είπε όχι και σε κεφαλιά του Τσεκερίνι.
ΤΟΡΙΝΟ: Σάβιτς, Ροντρίγκες (79’ Μπουοντζιόρνο), Βόιβοντα, Σινγκό (79’ Άινα), Ντζιντζί (54’ Ζίμα), Μπρέμερ, Πόμπεγκα (79’ Μαντραγκόρα), Λούκιτς, Πιάτσα, Πρατ (62’ Μπρέκαλο), Σανάμπρια
ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Μανιάνι, Καζάλε, Τσεκερίνι, Φαραόνι, Λάζοβιτς, Ίλιτς (86’ Χόνγκλα), Βελόσο (72’ Μπέσα), Λαζάνια (29’ Σούταλο, 86’ Καντσελιέρι)), Καπράρι (28’ Ταμέζ), Σιμεόνε