Τεράστια νίκη για την Ομόνοια στο ντέρμπι «αιωνίων» στην 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος futsal. Οι «πράσινοι» μετά από μια ματσάρα με εφτά γκολ επικράτησαν 5-3 του ΑΠΟΕΛ που είχε τέσσερα δοκάρια, πανηγύρισαν την πρώτη φετινή τους νίκη στο πρωτάθλημα επί του αιώνιου αντιπάλου και έφτασαν στους 20 βαθμούς.
Για τους νικητές από δύο γκολ πέτυχαν οι Τόρες και Γιάννος Ιωάννου και ένα ο Ελ Κέμπε.
Τα γκολ του ΑΠΟΕΛ πέτυχαν οι Δημητρίου, Σκαρπάρης και Χριστοδούλου.
ΑΠΟΕΛ (Γ.Μυλωνάς) : Ψηλογένης, Ομήρου, Σοροκάπα, Ιακώβου, Σκαρπάρης
(Κόνιαλης, Κουλούπα, Δημητρίου, Βασιλείου, Χριστοδούλου, Τσίτσος, Περικλέους)
ΟΜΟΝΟΙΑ (Κ.Χριστοδούλου): Σκαμπύλης, Φελίπε, Σέζαρ, Τόρες, Ελ Κέμπε
(Κ. Στυλιανού, Λακούφης, Μ.Ιωάννου, Χ.Στυλιανού, Κ.Ιακώνου, Σάββα, Γ.Ιωάννου)
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής:
ΑΕΚ-Αραράτ 3-0
ΑΕΛΑνόρθωση 5-3

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ LIVE TOY BALLA.COM.CY

Στην σέντρα η Ομόνοια.
ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
5′
Σουτ του Ομήρου έξω.
6′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια. Ωραία ντρίπλα του Τόρες στον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ ψηλά δεξιά στην εστία του Ψηλογένη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
9′ Απειλεί το ΑΠΟΕΛ. Καλό σουτ του Σκαρπάρη, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Σκαμπύλης.
10′ Φάση για την Ομόνοια. Δοκίμασε το σουτ από μακριά ο Στυλιανού αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ψηλογένη.
15′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ. Ο Δημητρίου κινήθηκε ωραία κοντά στην εστία του Σκαμπύλη, γύρισε και με ωραίο τελείωμα με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20′
Ευκαιρία για την Ομόνοια. Καλό σουτ του Ελ Κέμπε, απέκρουσε δύσκολα ο Ψηλογένης.
21′ ΓΚΟΛ. 1-2. Παίρνει εκ νέου προβάδισμα η Ομόνοια. Ο Ιωάννου έκανε το σου, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Σοροκάπα και κατέληξε στα δίχτυα του Ψηλογένη.
39′
Τεράστια ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Σκαρπάρης εξαπέλυσε έναν κεραυνό για να σταματήσει η μπάλα στην συμβολή των δοκαριών της εστίας του Σκαμπύλη.
Η Ομόνοια… κατηφόρισε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα καθώς είναι μπροστά στο σκορ με 2-1 κόντρα στο ΑΠΟΕΛ.
32′ ΓΚΟΛ. 1-3. Τρίτο γκολ για την Ομόνοια. Ο Ελ Κέμπε από διαγώνια θέση αριστερά νίκησε με ωραίο σουτ τον Ψηλογένη,
40′ ΓΚΟΛ. 2-3. Μειώνει το ΑΠΟΕΛ με τον Σκαρπάρη.
44′ ΓΚΟΛ. 3-3. Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με τον Χριστοδούλου.
56′ ΓΚΟΛ. 3-4. Παίρνει προβάδισμα η Ομόνοια με ωραίο σουτ του Τόρες.
60′ ΓΚΟΛ. 3-5. Από πολύ δύσκολη γωνία σκοράρει ο Γιάννος Ιωάννου και σφραγίζει τη νίκη για την Ομόνοια.