Ο Ντίνος Μαυροπάνος συνεχίζει να σκοράρει για τη Στουτγκάρδη και να της δίνει λύσεις τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Αυτήν τη φορά άνοιξε το δρόμο για τη νίκη 2-0 στην έδρα της Βόλφσμπουργκ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Bundesliga που την επανέφερε πάνω από την Άουγκσμπουργκ κι εκτός ζώνης υποβιβασμού.
Ο Έλληνας στόπερ σκόραρε στο 28ο λεπτό με μία οβίδα εκτός περιοχής απέναντι στους “λύκους” που για ακόμα ένα παιχνίδι εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και γι’ αυτό αποδοκιμάστηκαν στο ημίχρονο από τους λιγότερους από 5.000 φιλάθλους τους (λόγω περιορισμών για κορονοϊό). Στο 2ο μέρος, οι Σουηβοί βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Φίλιπ Φέρστερ, φτάνοντας σε μία νίκη που στο μέλλον ίσως αποδειχθεί “χρυσάφι”.