Στην κορυφή του Βορείου Ομίλου της Super League 2 ανέβηκε η Βέροια.

Η ομάδα από την Ημαθία επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού Βόλου και ανέβηκε πρώτη, έχοντας επτά βαθμούς. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Πασάς που άνοιξε το σκορ στο 27’ και έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα αλλά και αυτά της ομάδας του με πέναλτι στο 51’, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Σκόνδρας να βάλει το κερασάκι στην τούρτα.

Πρώτη νίκη για τον Πιερικό, ο οποίος διέλυσε με 7-0 την Καβάλα που κατέβηκε με μπασκετμπολίστες και πυγμάχους μεταξύ άλλων στο ρόστερ της! Ο Εμπουσί στο 5’ άνοιξε το σκορ, ο Καρανάτσιος δύο λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0 και οι Παντελιάδης (29’), Χατζάρας (34’) και Ζαφιράκης (37’) έγραψαν το 5-0 του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με φόρα και στο δεύτερο μέρος σκοράροντας στο πρώτο λεπτό με τον Μαυρίδη, για να κατεβάσουν ταχύτητα στο υπόλοιπο του αγώνα. Παρόλα αυτά, βρήκαν και έβδομο γκολ πριν το φινάλε με τον Καγκελίδη στο 86′ για το τελικό 7-0.

Το 2/2 έκανε η Αναγέννηση Καρδίτσας επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 του Αλμωπού Αριδαίας, ενώ Απόλλωνας Πόντου και Νίκη Βόλου έμειναν στο 0-0. Πρώτη νίκη και για την Ξάνθη, η οποία χάρη σε γκολ του Μονρός λύγισε τον Θεσπρωτό (1-0).

Για τον Νότο Όμιλο, η Ρόδος πήρε με σχετική άνεση το τοπικό ντέρμπι επικρατώντας 3-0 του Διαγόρα. Ο Σταματελόπουλος με πέναλτι στο 25’ άνοιξε το σκορ και με τη… σέντρα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους που βρήκαν και τρίτο γκολ με τον Μαρτσάκη στο φινάλε του ματς.