Τη νίκη με 4-1 κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου πήρε ο Απόλλωνας σε φιλικό συντήρησης στο Τσίρειο το οποίο αποτέλεσε και την ευκαιρία να πάρουν χρόνο συμμετοχής κάποιοι ποδοσφαιριστές που το χρειάζονταν.
Η Ομόνοια Αραδίππου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Αλαμπρίτη αλλά μέσα σε έξι λεπτά ο Απόλλωνας το γύρισε. Οι «γαλάζιοι» ισοφάρισαν στο 16ο λεπτό με τον Στορ και έκαναν το 2-1 με πέναλτι του Ψύχα στο 20΄ το οποίο κέρδισε ο Αλμπάνης.
Το 3-1 ήρθε στο 57ολεπτό με αυτογκόλ, ενώ το τελικό 4-1 το διαμόρφωσε ο Αλμπάνης στο 59′ με ωραίο σουτ εντός περιοχής.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Α.Γιοβάνοβιτς (46′ Ντούριν), Φιλιώτης (46′ Μαυρίας), Β.Γιοβάνοβιτς, Μαλεκκίδης, Χαμάς (64′ Αλεσάμι), Κολ (46′ Ρόμπινσον), Τζουμ (71′ Αυγουστή), Ψύχας, Αλμπάνης (70′ Φώτη), Νταμπό (64′ Οικονομίδης), Στορ
Στον πάγκο:  Ρομπέρζ,
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΠΟΥ: Μυτίδης, Βρόντης, Πιεράτζι, Χένρι, Αρκαδίου, Μόδεστου, Μέντες, Σίηκκης, Νέτο, Λεονάρντο Ριμπέιρο, Αλαμπρίτης
Στον πάγκο: Γαβριήλ Σακκά, Λουκάς Σακκά ,Λουκάς Αντωνίου, Στέλιος Κωνσταντίνου, Στέφανος Καρακώστας, Δημήτρης Χρυσοστόμου, Αλεξάντερ Ιβάνοφ

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΦΙΛΙΚΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
4′
Απειλεί ο Απόλλωνας. Ανάποδο ψαλίδι του Στορ, η μπάλα λίγο έξω.
14′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια Αραδίππου με τον Αλαμπρίτη.
16′ ΓΚΟΛ.1-1. Ισοφαρίζει ο Απόλλωνας. Απέκρουσαν οι αμυντικοί της Ομόνοιας Αραδίππου πάνω στην γραμμή σε σουτ του Στορ και στην επαναφορά ο Νταμπό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19′ Κερδίζει πέναλτι ο Αλμπάνης.
20. ΓΚΟΛ. 2-1. Προβάδισμα για τον Απόλλωνα. Ευστοχεί από τα έντεκα βήματα ο Ψύχας.
22′  Ευκαιρία για  τον Απόλλωνα. Καλό σουτ του Νταμπό, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
33′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Καλό σουτ του Νταμπό ανάγκασε τον Μυτίδη σε δύσκολη απόκρουση.
39′ Απειλεί η Ομόνοια Αραδίππου. Ο Ριμπέιρο έπιασε το δυνατό σουτ και ανάγκασε τον Γιοβάνοβιτς σε εξαιρετική απόκρουση.
46′
Τρεις αλλαγές για τον Απόλλωνα. Έξω οι Κολ, Φιλιώτης και Γιοβάνοβιτς. Στις θέσεις τους οι Ρόμπινσον, Μαυρίας και Ντούριν.
57′ ΓΚΟΛ. 3-1. Με αυτογκόλ ο Απόλλωνας κάνει τρία τα τέρματα του.
59′ ΓΚΟΛ. 4-1. Τέταρτο γκολ για τον Απόλλωνα με ωραίο σουτ του Αλμπάνη μέσα από την περιοχή.
67′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μυτιδης απέκρουσε το πλασέ του Οικονομίδη.
69′ Νέα απόκρουση του Μυτίδη σε σουτ στη κίνηση από τον Μαυρία.