Σε ένα κακό από πλευράς θεάματος παιχνίδι, ΠΑΕΕΚ και Ολυμπιακός συμβιβάστηκαν στο Μακάρειο στη «λευκή» ισοπαλία.
Λιγοστές οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τον Ολυμπιακό να έχει καλές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο με τον Μάντζη κυρίως.
Στο β’ ημίχρονο η ΠΑΕΕΚ ισορρόπησε το παιχνίδι, όμως δεν υπήρξε ούτε μία ουσιαστική απειλή προς την εστία των Πρόσεκ και Μολ.
Μία τελική κατέγραψε η ΠΑΕΕΚ και τρεις ο Ολυμπιακός με το τέλος του αγώνα.

ΠΑΕΕΚ (Μ. Σεργίδης): Πρόσεκ, Έσελινκ, Ντίας (90+3′ Ορ), Σουμαόρο, Δημητρίου, Αριστοτέλους, Κούρος, Γιάνσεν (46′ Χαραλάμπους), Νεοφύτου (46′ Ενόχ), Μπάμπιτς (46′ Νάντο), Καπαρτής
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Μαυρομούστακος, Χατζηκωνσταντή, Κωμοδίκης, Νεοφύτου, Τίμερμανς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γ. Πετράκης): Μολ, Σαμπίνια, Μποβέδα, Σάλι, Γουίλσον (71′ Ευτυχίδης), Μάντζης, Σαρφό, Χαραλάμπους (62′ Γκουστάβο), Ντιανέ, Νάνι, Κυριάκου
Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Μουκτάρης, Κα, Χριστοδούλου, Πηλαβάς, Καραγιάννης, Πεχλιβάνης, Κονφέ

Έναρξη του αγώνα στο Μακάρειο.
9′ ΣΧΟΛΙΟ: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό να ελέγχει το τέμπο του αγώνα, χωρίς όμως να φτιάξει τη μεγάλη ευκαιρία. Σε παθητικό ρόλο η ΠΑΕΕΚ μέχρι στιγμής.
13′
Κεφαλιά του Μάντζη μετά από γέμισμα του Σάλι, η μπάλα στα χέρια του Πρόσεκ.
21′ Σέντρα του Μποβέδα από τα δεξιά, έπιασε τη κεφαλιά ο Μάντζης με τη μπάλα να βρίσκει στη πλάτη του Δημητρίου που απομάκρυνε.
26′ Σέντρα του Χαραλάμπους από τα δεξιά, νέα κεφαλιά του Μάντζη, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πρόσεκ.
33′ Μακρινό σουτ του Μάντζη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.
34′ Απίθανη κομπίνα του Ολυμπιακού έπειτα από κόρνερ. Τέσσερα αγγίγματα της μπάλας και μονοκόμματο σουτ του Σαρφό που όμως ήταν χλιαρό και μάζεψε ο Πρόσεκ.
44′
Νέα φάση για την Ολυμπιακό. Ο Κυριάκου βρήκε τον Μποβέδα στο ύψος του πέναλτι που έκανε το σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο Σουμαόρο και να απομακρύνεται.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0
Έναρξη στο β’ ημίχρονο. Τριπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ με τον Νάντο αντί του Μπάμπιτς, τον Χαραλάμπους αντί του Γιάνσεν και τον Ενόχ αντί του Νεοφύτου.
55′ ΣΧΟΛΙΟ: Χαμηλό το τέμπο του αγώνα με πολλά λάθη εκατέρωθεν. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορεί μέχρι στιγμής να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία. Παιχνίδι κέντρου και δύναμης με την ΠΑΕΕΚ να έχει ισορροπήσει κάπως στο β’ ημίχρονο.
62′
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκουστάβο αντί του Χαραλάμπους.
68′ Γύρισμα του Χαραλάμπους από τα δεξιά, έπιασε την κεφαλιά ο Δημητρίου, αδύναμη στα χέρια του Μολ.
70′ Κίτρινη στον Μάντζη.
71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ευτυχίδης αντί του Γουίλσον.
82′ Κίτρινη στον Σαμπίνια.
90′ Μακρινό σουτ του Μάντζη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.
90+3′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Ο Ορ αντί του Ντίας.