Αρκετά καλή η εβδομάδα για τους δανεικούς ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ ήταν αυτή που μας πέρασε. Είχαμε τα πρώτα γκολ που πέτυχε ο Στυλιανός Παντελή, την τριπλή εκπροσώπηση στο παιχνίδι ΑΣΙΛ-Ολυμπιάς και την σταθερή παρουσία της των Πρόσεκ και Μπάμπιτς στα παιχνίδια της ΠΑΕΕΚ.

Πιο αναλυτικά ο Στυλιανός Παντελή ήταν εκ των πρωταγωνιστών της Νέας Σαλαμίνας, πετυχαίνοντας δύο γκολ στην νίκη με 4-1 επί της Αγίας Νάπας. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που ο νεαρός άσος πετυχαίνει δύο γκολ σε ένα παιχνίδι. Από εκεί και πέρα βασικός στην ήττα της ΠΑΕΕΚ από την Πάφο ο Πρόσεκ, ενώ ως αλλαγή πέρασε ο Μπάμπιτς στο 70΄ λεπτό της αναμέτρησης.

Στο παιχνίδι ΑΣΙΛ-Ολυμπιάς 2-3 είχαμε τριπλή εκπροσώπηση της ΑΕΛ. Για το ΑΣΙΛ έκανε ντεμπούτο ο τερματοφύλακας Μιχάλης Κυριάκού ενώ βασικός για 67΄ λεπτά έπαιξε ο Κύπρος Νεοφύτου. Με την φανέλα της Ολυμπιάς βασικός σε όλο το παιχνίδι ήταν ο Κώστας Μαρνέρος. Δεν αγωνίστηκε καθόλου ο Μανέ με την φανέλα του Ερμή