Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η ΑΕΚ Λάρνακας και μάλιστα εκτός έδρας με ανατροπή κόντρα στην Ομόνοια για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος futsal.
Οι «κιτρινοπράσινοι» με μεγάλη εμφάνιση στην επανάληψη νίκησαν 4-3 στο Λευκόθεο, έπιασαν την ΑΕΛ στην κορυφή και περιμένουν (η ΑΕΛ παίζει την Παρασκευή με την Αραράτ).
Η Ομόνοια προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Ενρίκε και Ελ Κέμπε. Η ΑΕΚ μείωσε με τον Ανδρέου αλλά η Ομόνοια πριν το ημίχρονο πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Στυλιανού.
Η ΑΕΚ μπήκε αποφασισμένη στην επανάληψη και έκανε την μεγάλη ανατροπή.
Το 3-2 ήρθε από τον Χατζηβασίλη, ενώ η ισοφάριση σε 3-3 ήρθε με αυτογκολ του Φελίπε.
Το νικητήριο γκολ ήρθε από τον Λευτέρη Νεοφύτου 4 και 30 πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Σκαμπύλης, Λακούφης, Φελίπε, Ενρίκε, Ελ Κέμπε
Κ. Στυλιανού, Αλεξίου, Χ. Στυλιανού, Ιακώβου, Σκουφαρής, Σάββα, Ιωάννου.

ΑΕΚ: Οδυσσέως, Ιωάννου, Κουππαρή, Ενρίκε, Νικολαϊδης
Σιήκκης, Αποστόλου, Ανδρέου, Πατίκκης, Χριστοφή, Χατζηβασίλη, Νεοφύτου

17:42 ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια με τον Ενρίκε.

16:40 ΓΚΟΛ. 2-0: Δεύτερο γκολ για την Ομόνοια με τον Ελ Κέμπε.

15:15 Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Αρχικά ο Σκαμπύλης απέκρουσε το σουτ του Ανδρέου και στην εξέλιξη της φάσης απέκρουσε το σουτ του Πατίκκη.

11:00 Κίτρινη κάρτα στον Τόρες για φάουλ στον Κουππαρή.

7:40 ΓΚΟΛ. 2-1. Μειώνει η ΑΕΚ με τον Ανδρέου.

7:02 Δοκάρι για την Ομόνοια. Το σουτ του Ιακώβου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Οδυσσέως.

6:17 Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Αχιλλέα Ανδρέου.

5:01 ΓΚΟΛ. 3-1. Ο  Στυλιανού έπιασε έναν κεραυνό και κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Οδυσσέως.

Καλύτερη η Ομόνοια στο α’ ημίχρονο και δίκαια βρίσκεται μπροστά στο σκορ.

16:54 ΓΚΟΛ. 3-2. Μειώνει η ΑΕΚ με τον Χατζηβασίλη και μπαίνει ξανά στο παιχνίδι.

16:52 Ευκαιρία για την ΑΕΚ για να ισοφαρίσει. Ο Σκαμπύλης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Κουππαρή.

9:38 Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ να ισοφαρίσει. Ωραία κίνηση από τον Χατζηβασίλη, έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

9:29 ΓΚΟΛ. 3-3. Ισοφαρίζει η ΑΕΚ. Ο  Χατζηβασίλης έκανε το γύρισμα και ο Φελίπε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

4:30 ΓΚΟΛ. 3-4. Γυρίζει το παιχνίδι η ΑΕΚ με γκολ του Λευτέρη Νεοφύτου.