Εξαιρετική εμφάνιση από την Ομόνοια 29ης Μαΐου που πέρασε σαν σίφουνας από το «Αμμόχωστος» επικρατώντας με 4-0 του Οθέλλου. Δύο γκολ πέτυχε ο Σάκης Κύπρου και από ένα οι Παχίπης και Γ. Μαυροφτής. Με αυτή τη νίκη, έπιασε κορυφή η ομάδα του Νίκου Νικολάου. Απογοήτευση στην ομάδα της Αθηαίνου για τη νέα ήττα στο πρωτάθλημα.

Οθέλλος (Μ. Σεργίου): Τζιακουρής, Τόσκας, Αναστασίου (58′ Ράσπας), Κυριάκου, Βασιλείου, Σούτο (78′ Koύκου), Κατσιατής, Ιωάννου (46′ Χριστοδούλου), Κωνσταντινίδης, Λούβαρης (46′ Παπαθανασίου), Κατσής

Ομόνoια 29ης Μαΐου (Ν. Νικολάου): Δημοσθένους, Σπύρου (65′ Π. Mαυροφτής), Κονομής (73′ Στουππής), Φροξυλιάς, Γαβριηλίδης, Κύπρου (73′ Μιχαήλ), Σοφοκλέους (85′ Μιλτιάδους), Μιχαήλ, Μήτας, Βασιλείου, Παχίπης (85′ Γ. Μαυροφτής)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κωνσταντινίδης, Kατσής, Κυριάκου / Κονομής, Κύπρου
Διαιτητής:
Ιωάννης Χριστοδούλου (Α. Βίκτωρος – Μ. Ανδρέου)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
Έναρξη του αγώνα.
4′
Μεγάλη φάση για την Ομόνoια 29Μ. Μετά από γύρισμα από τα αριστερά του Μήτα, ο Φροξυλιάς έκανε το πλασέ, με τους γηπεδούχους να απομακρύνουν προ της γραμμής.
7′ Σέντρα του Βασιλείου από τα αριστερά ξανά, και πάλι ο Φροξυλιάς την τελική προσπάθεια με τη μπάλα να καταλήγει πάνω από την εστία.
13′ Μακρινό σουτ του Μιχαήλ, στην κλειστή γωνία του Τζιακουρή που μπλόκαρε.
20′ Σουτ του Αναστασίου από τα 25 μέτρα, πάνω από την εστία η μπάλα.
25′ Κίτρινη στον Κονομή.
27′ ΓΚΟΛ 0-1: Σέντρα του Βασιλείου από τα αριστερά, πιο ψηλά από όλους ο Σάκης Κύπρου που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.

29′ Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.
40′ ΓΚΟΛ 0-2: Πλασέ του Βασιλείου, η μπάλα στο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Σάκη Κύπρου που με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τζιακουρή.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-2
Έναρξη στο β’ ημίχρονο.
48′
Κεφαλιά του Βασιλείου, μπλοκάρει ο Δημοσθένους.
55′ Κίτρινη στον Κύπρου.
60′ Σουτ του Κατσή από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Δημοσθένους.
64′ Aπειλεί ξανά ο Οθέλλος με τον Κατσή, έχει απάντηση και σε αυτή τη τελική προσπάθεια ο Δημοσθένους.
71′ ΓΚΟΛ 0-3: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Παχίπης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

72′ Κίτρινη στον Κατσή.
75′ Κίτρινη στον Κυριάκου.
76′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορξυλιά, η μπάλα σταμάτησε στην οριζόντια δοκό.
88′ ΓΚΟΛ 0-4: Διαστάσεις θριάμβου για την Ομόνοια 29Μ με πλασέ του Γιώργου Μαυροφτή από το ύψος της μικρής περιοχής.