Η εξαιρετική πορεία της Βίλεμ, στην εφετινή Eredivisie, συνεχίζεται, με την ομάδα του Φρεντ Γκριμ να επικρατεί 2-1 της Αϊντχόφεν και να σκαρφαλώνει στην κορυφή, ισόβαθμη του Άγιαξ, αλλά με ματς περισσότερο.

Η Βίλεμ άνοιξε το σκορ κόντρα στην ροή του αγώνα με το αυτογκόλ του Εράν Ζαχάβι, στο 20′. Η PSV κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ισραηλινό να εξιλεώνεται και να ισοφαρίζει, στο 30ο λεπτό, με καρφωτή κεφαλιά μετά από την ασίστ του Φίλιπ Μαξ. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Σανγκαρέ λίγο έλειψε να δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βίλεμ περίμενε και χτύπησε την κατάλληλη στιγμή. Η PSV είχε τις στιγμές της όμως δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί, ο Σανγκαρέ έχασε την μπάλα υπό την πίεση του Καμπετσή και ο Νούνελι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντρόμελ ο οποίος φέρει μεγάλη ευθύνη στο γκολ του 22χρονου.

Η Βίλεμ μετράει 5 νίκες και μία ισοπαλία στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, ενώ σημείωσε νίκη κόντρα στην PSV μετά τον Νοέμβριο του 2019, ξανά με σκόρερ τον Νούνελι.