Με το επιβλητικό 3-0, στην έδρα της Σεντ Ετιέν, η Νις επέστρεψε στις νίκες, μετά την ήττα, μεσοβδόμαδα, από τη Λοριάν και ενώ είχε προηγηθεί και το 2-2 με τη Μονακό.

Οι φιλοξενούμενοι έριξαν προειδοποιητικές βολές, στο 7′ με τον Γκουϊρί και στο 8′ με τον Καμαρά, πριν ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό. Ο Γκουϊρί εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κάπου κόντραρε, ξεγέλασε τον τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίχτυα. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Γκουϊρί απείλησε ξανά, αλλά ο γκολκίπερ Μπάγιτς τον σταμάτησε. Στο 54ο λεπτό, ο Μπάγιτς έδιωξε πάνω στον Τουράμ, εκείνος πάσαρε στον Κάλβιν Στενγκς και ο Ολλανδός ακραίος επιθετικός πλάσαρε για το 0-2. Στο 61′ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι, υπέρ της Σεντ Ετιέν, ωστόσο, με χρήση VAR, πήρε πίσω την απόφασή του. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό με τον Ντα Κούνια να βρίσκει ξεμαρκάριστο, στο δεύτερο δοκάρι, τον Ντελόρ, που πλάσαρε για να σφραγίσει το διπλό, για τη Νις.

Με το διπλό στο “Ζοφρουά Γκισάρ”, η Νις σκαρφάλωσε στη τρίτη θέση. Πέμπτο σερί ματς, χωρίς νίκη, για τη Σεντ Ετιέν.