«Χ»ωρίς γκολ και το δεύτερο στη Σλοβενία… (ΦΩΤΟΣ)
Α' Κατηγορία

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Στο 0-0 έληξε και το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας για την ΑΕΚ στη Σλοβενία, με αντίπαλο την ZΤΕ Ζαλαεγκέρσεγκι από την Ουγγαρία.
Το φιλικό διεξήχθη στην ZTE Arena, έδρα της ομάδας από την Ουγγαρία, παρουσία του Προέδρου Άντρου Καραπατάκη.
H σύνθεση της ΑΕΚ:
Τούμπας, Σπιρόφσκι, Γκονζάλεθ, Άνχελ, Μιλίτσεβιτς, Αναστασίου, Χριστοφόρου, Ντάρμπισαϊαρ, Μάμας, Μακρής, Τιάγκο.
Στο β’ ημίχρονο παρατάχθηκαν οι: Ρούμπεν, Τάντι, Γκουστάβο, Ακοράν, Μιλίτσεβιτς, Φερνάντες, Ολατούντζι, Εγγλέζου, Σιαθάς, Στεφάνου, Ναούμ.
Θυμηθείτε την περιγραφή της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα της ΑΕΚ:
1′
Έναρξη της αναμέτρησης.
9′ Σουτ από πλάγια δεξιά στην περιοχή από τον Αναστασίου, ο αντίπαλος τερματοφύλακας έκανε την επέμβαση σε κόρνερ.
23′ Φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων, Μακρής, Τιάγκο και Αναστασίου με διαδοχικές προσπάθειες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν.
43′ Σουτ του Αναστασίου, πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
45′ Φαουλ του Αναστασίου, κεφάλια του Μιλίτσεβιτς, η μπάλα πέρασε έξω.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
46′
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
61′ Σουτ από τον Εγγλέζου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
72′ O Ρούμπεν έπεσε στην γωνία και απέκρουσε την απευθείας εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων.
85′ O Ακοράν έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.
87′ Μπαλιά του Εγγλέζου, ο τερματοφύλακας της ZTE πρόλαβε τελευταία στιγμή να απομακρύνει προ του Τάντι.