Ένας πρώην… Ομονοιάτης καθάρισε για τη Λέγκια!
WARSAW, POLAND - 2021/04/18: Rafael Lopes of Legia seen in action during the Polish PKO Ekstraklasa League match between Legia Warszawa and Cracovia at Marshal Jozef Pilsudski Legia Warsaw Municipal Stadium. (Final score; Legia Warszawa 0:0 Cracovia). (Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
ΟΜΟΝΟΙΑ

Η Λέγκια με γκολ του pπρώην Ομονοιάτη Ράφαελ Λόπες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε 2-1 την Φλόρα Ταλιν στην Βαρσοβία και πήρε ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης ενόψει και του επαναληπτικού στο Ταλίν. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν το παιχνίδι αλλά η ποιότητα μίλησε στο φινάλε και η Λέγκια πανηγύρισε την στενή νίκη.
Οι Πολωνοί προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο παιχνίδι με τον Καπούτσκα μόλις στο 3ο λεπτό αλλά δεν καθάρισαν. Ήρθε η ισοφάριση στο 53΄ για την Φλόρα με τον Ζένιοφ  για να έρθει το γκολ στο φινάλε.
Από το ζευγάρι αυτό θα προκύψει ο αντίπαλος της Ομόνοιας στον επόμενο γύρο είτε του Champions League, είτε του Europa League. Αν αποκλειστεί η Ομόνοια θα παίξει με την ομάδα που θα αποκλειστεί (Europa League), ενώ αν κάνει την ανατροπή προκριθεί κόντρα στην Ντιναμό θα παίξει με την ομάδα που θα προκριθεί (Champions League).