Bαριά ήττα στο ΟΑΚΑ για τον Απόλλωνα… (ΦΩΤΟΣ)
Α' Κατηγορία

Ήττα με 3-0 για τον Απόλλωνα στο φιλικό με την ΑΕΚ που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι πήρε το δρόμο του, καθώς η αντίπαλος του Απόλλωνα πέτυχε δύο γκολ στο 6′ και το 9′ και… καθάρισε το παιχνίδι. Ο Απόλλωνας που προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, δέχθηκε και τρίτο γκολ στο 51′ και κάπου εκεί μπήκαν οι τίτλοι τέλους με την ΑΕΚ να ρίχνει ταχύτητα και τις ευκαιρίες που έφτιαξαν οι παίκτες του Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ να μην αρκούν για να πετύχει ένα τουλάχιστον γκολ.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
1′ Έναρξη του αγώνα.
6′ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Λόπες βρήκε τον Γκαρσία στη περιοχή που από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
9′ ΓΚΟΛ 2-0: Κάθετη του Γκαρσία στον Μάνταλο, αυτός σουτάρει αλλά αποκρούει ο Γιοβάνοβιτς, ο αρχηγός της ΑΕΚ παίρνει το ριμπάουντ και κάνει το 2-0.
27′
Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, ο Γιοβάνοβιτς αποκρούει.
28′ Ωραία προσπάθεια του Μάρκοβιτς οπυ ντριμπλάρει έναν αντίπαλο, σουτάρει εκτός περιοχής, αποκρούει ο Τσιντώτας.
38′ Σέντρα από δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται πάνω στον Λόπες, που φέρνει την μπάλα στο δεξί για να σουτάρει με τη μπάλα να περνάει έξω.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΟΑΚΑ
Έναρξη του β’ ημιχρόνου.
51′ ΓΚΟΛ 3-0: Μπήκε στην περιοχή ο Γκαρσία, ο οποίος με σουτ κάνει το 3-0.
54′
Μακρινό σουτ του Ζράντι, εύκολα ο Τσιντώτας.
67′ Μακρινό σουτ του Μάνταλου, μπλοκάρει ο Γιοβάνοβιτς.
75′ Κόντρα για την ΑΕΚ με τον Τάνκοβιτς, που μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, σουτάρει άουτ.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Τσιντώτας, Λόπες (46′ Μιτάι), Τζαβέλλας (86′ Ραντόνια), Νεντελτσιάρου (46′ Μήτογλου), Μπακάκης (63′ Σβάρνας), Σάκχοφ, Σιμάνσκι (86′ Ρουκουνάκης), Μάνταλος (86′ Σαμπανάτζοβιτς), Αλμπάνης (65′ Τάνκοβιτς), Λιβάι Γκαρσία (79′ Νταντσένκο), Ανσαριφάρντ (86′ Κοσίδης)

Απόλλων (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Γιοβάνοβιτς, Χαμάς (61′ Ίντζια), Ουέλινγκτον (87′ Φώτη), Κατελάρης, Φιλιώτης, Μάρκοβιτς (70′ Παπουνασβίλι), Ντένιτς, Κυριάκου (87′ Σπόλιαριτς), Ζράντι, Πίττας, Ψύχας (61′ Μαλεκκίδης)