ΤΟΥΤΙΤΣ στο balla: «Μπορούμε για την άνοδο» (ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ «ΤΕΛΙΚΟ»)
ΑΡΗΣ

Ένα γκολ στο 87ο λεπτό κόντρα στον ΑΣΙΛ έστειλε τον Οθέλλο σε… τελικό ανόδου στην α΄ κατηγορία κόντρα στην ΠΑΕΕΚ, ένα παιχνίδι το οποίο θα είναι και… τελικός τίτλου. Αυτός που θα πάρει την άνοδο από τους δύο θα είναι πρωταθλητής και ο άλλος θα είναι του χρόνου στην β΄ κατηγορία.
Ο προπονητής του Οθέλλου Νεντίμ Τούτιτς μίλησε στην ιστοσελίδα μας Balla.com.cy για την πολύ σημαντική και ταυτόχρονα αγχωτική νίκη επί του ΑΣΙΛ και για το μεγάλο παιχνίδι που ακολουθεί στο φινάλε με την ΠΑΕΕΚ.
«Ήταν πολύ δύσκολο το παιχνίδι με τον Οθέλλο. Στο α΄ ημίχρονο είχαμε πολύ άγχος, δεν μας ήθελε ούτε και η μπάλα αφού κάναμε 3-4 καλές ευκαιρίες και δεν βάλαμε γκολ. Ήμασταν και τυχεροί που ο ΑΣΙΛ δεν σκόραρε στις δικές του ευκαιρίες γιατί αν το έκανε θα ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για εμάς. Ανεβήκαμε στην επανάληψη, βρήκαμε 4-5 καλές ευκαιρίες και ευτυχώς ήρθε το γκολ στο τέλος που ήταν αρκετό για να μας δώσει αυτή την σημαντική νίκη» είπε για το χθεσινό παιχνίδι με τον ΑΣΙΛ και στην συνέχεια μίλησε για τον «τελικό» με την ΠΑΕΕΚ.
«Όντως είναι ένας «τελικός». Η ομάδα θα πάει στη Λευκωσία για τη νίκη και θα τα δώσουμε όλα για να την πάρουμε. Πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε. Παίζουμε εκτός έδρας αλλά φέτος όπου και να πήγαμε και όσα παιχνίδια παίξαμε είτε εντός έδρας, είτε εκτός έδρας ο στόχος μας ήταν η νίκη. Θα κάνουμε και αυτή την φορά το ίδιο πράγμα. Και ο Άρης να νικούσε εμείς έπρεπε να νικήσουμε τον ΑΣΙΛ για να ελπίζουμε για άνοδο στο τελευταίο παιχνίδι. Η διαφορά πλέον είναι ότι με νίκη θα είμαστε και πρωταθλητές».