ΚΟΣΜΑ για το ντέρμπι: «Άλλους ικανοποίησαν…»
Α' Κατηγορία

Ο Γιώργος Κοσμά, που συνεχίζει στην Αναγέννηση Δερύνειας, μιλώντας στο balla μας σχολίασε και το ντέρμπι ΑνόρθωσηΑπόλλων:

«Ήταν ανώτερος ο Απόλλωνας στο α’ ημίχρονο. Ειδικά στα πρώτα λεπτά μέχρι και το που έμεινε με 10 παίκτες. Ήταν μπροστά στο σκορ ναι, αλλά ακόμα και εκεί είχε ισορροπία ως ομάδα. Δεν δέχθηκε πολλές φάσεις στο πρώτο 45λεπτο. Φυσικά δεν ήταν καλή η Ανόρθωση στο α’ ημίχρονο. Το ότι όμως έπαιζε με 10 ο Απόλλωνας, φάνηκε ιδιαίτερα μετά το 0-2. Ήταν κυρίαρχη η Ανόρθωση μετά που δέχθηκε το δεύτερο γκολ. Το αποτέλεσμα στο τέλος φαίνεται δίκαιο. Σύμφωνα πάντα με αυτά που έδωσαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες. Στο τέλος, ήρθε ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί κανένα. Μάλλον ικανοποιήσαν και οι δύο τους άλλους διεκδικητές του τίτλου».