PREMIER LEAGUE: Μάντεψε πόσο ήρθαν Νιουκάστλ-Γουλβς
Αγγλία

Δεν ξεκολλάνε από την ισοπαλία Νιουκάστλ και Γουλβς. Οι δυο ομάδες για πέμπτο σερί μεταξύ τους παιχνίδι επιβεβαίωσαν ότι το αγαπημένο τους σκορ είναι το 1-1, ένα αποτέλεσμα που δεν βοήθησε καμία από τις δυο, αφού οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ανοίξουν τη διαφορά από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά ούτε και οι φιλοξενούμενοι να τη μειώσουν από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις και χωρίς καμία ομάδα να καταφέρει να σκοράρει και ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο από την ίδια αφετηρία.

Ο Τζαμάλ Λασέλς άνοιξε το σκορ για τη Νιουκάστλ στο 52ο λεπτό, κάνοντας το 1-0. Στο 73’ όμως ο Νέβες ήρθε για να ισοφαρίσει για τη Γουλβς και να διαμορφώσει το τελικό 1-1, που όπως φαίνεται βάσει παράδοσης… αρέσει και στις δυο ομάδες!