SERIE A: Στην Ιταλία είναι… κυρία η Γιουβέντους!
ΔΙΕΘΝΗ

Μετά τη σφαλιάρα από την Πόρτο στο Champions League η Γιουβέντους συνήλθε και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στις εγχώριες διοργανώσεις, επικρατώντας 3-0 της Κροτόνε.
Πρωταγωνιστής της «Γηραιάς Κυρίας» που ανέβηκε στην 3η θέση της Serie A ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που καθάρισε το ματς με δύο δικά του γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
Ο Πορτογάλος άνοιξε λογαριασμό με κοντινή κεφαλιά μετά από μπαλιά του Άλεξ Σάντρο, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έφτασε και σε δεύτερο γκολ ξανά με το κεφάλι, γράφοντας εύκολα το 2-0. Με τα δύο τέρματα του πάντως ο Κριστιάνο, πήρε το αίμα του πίσω για την ανεπανάληπτη ευκαιρία που είχε πετάξει στα σκουπίδια νωρίτερα, αστοχώντας προ κενής εστίας.
Στην επανάληψη ο Μακ Κένι στο 66’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή.