Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – «Χ»αμένη ευκαιρία
Α' Κατηγορία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – «Χ»αμένη ευκαιρία

Δύο εξ αναβολής αγώνες πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης(13/01) με τις 4 ομάδες να μαζεύουν από ένα βαθμό. «Χαμένη ευκαιρία» για κάθε ομάδα που είχε την δυνατότητα να κάνει πιο μεγάλο βήμα στη βαθμολογία.

Στο Τσίρειο Απόλλωνας και Ομόνοια δεν σκόραραν ενώ ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ με σε ένα… λεπτό σημείωσαν δυο γκολ και συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1.

Δείτε τι έγινε στους αγώνες της Τετάρτης(13/01) την βαθμολογία και το πρόγραμμα:

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ 5η αγωνιστική  
Aπόλλων – Oμόνοια 0-0

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ 15η αγωνιστική  
AΠΟΕΛ – AΕΚ 1-1


Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1.AΠΟΛΛΩΝΑΣ 41-16 40
2.AEΛ 33-17 38
3.OMONOIA 31-12 37
4.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 30-19 36
5.AEK 26-18 30
6.ΔΟΞΑ 21-23 25
7.ΠΑΦΟΣ 22-17 24
8.OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 16-28 24
9.NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ 21-27 24
10.AΠΟΕΛ 16-19 20
11.EΡΜΗΣ 10-26 17
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 19-31 16
13.ΕΝΠ 16-31 15
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 13-31 12

20η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta
Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου
18:00 E.Ν. Παραλιμνίου – AΕΛ
19:00 Eρμής – Kαρμιώτισσα
Σάββατο, 16 Ιανουαρίου
16:00 Ομόνοια – Eθνικός Άχνας
18:30 Aνόρθωση – Nέα Σαλαμίνα
Κυριακή, 17 Ιανουαρίου
16:00 Πάφoς F.C.  – AΠΟΕΛ
18:30 Aπόλλων – Oλυμπιακός
Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου
19:00 Δoξα – AΕΚ

————————————-
Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου
15:00 Oλυμπιακός – E.Ν. Παραλιμνίου (εξ αναβολής από τη 15η αγωνιστική)
18:00 AΠΟΕΛ – Aπόλλων (εξ αναβολής αγώνας Κυπέλλου Coca – Cola)
————————————-

21η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta
Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου
16:00 AΕΛ – Δoξα
18:00 AΕΚ – Eρμής
Σάββατο, 23 Ιανουαρίου
16:00 Oλυμπιακός – Eθνικός Άχνας
18:30 E.Ν. Παραλιμνίου – Oμόνοια
Κυριακή, 24 Ιανουαρίου
16:00 AΠΟΕΛ – Aνόρθωση
18:30 Nέα Σαλαμίνα – Aπόλλων
Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου
19:00 Kαρμιώτισσα – Πάφoς F.C.

22η αγωνιστική 
Τρίτη, 26 Ιανουαρίου
18:30 Oμόνοια – Oλυμπιακός
19:00 Eρμής – AΕΛ
Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου
16:00 Eθνικός – Nέα Σαλαμίνα
18:30 Aπόλλων – AΠΟΕΛ
19:00 Δoξα – E.Ν. Παραλιμνίου
Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου
16:30 Πάφoς F.C. – AΕΚ
19:00 Aνόρθωση – Kαρμιώτισσα

23η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta
Σάββατο, 30 Ιανουαρίου
19:00 Δoξα – Oμόνοια
Κυριακή, 31 Ιανουαρίου
16:00 AΠΟΕΛ – Eθνικός Άχνας
18:30 AΕΛ – Πάφoς F.C.
Δευτέρα, 1η Φεβρουαρίου
18:30 AΕΚ – Aνόρθωση
19:00 Kαρμιώτισσα – Aπόλλων
Τρίτη, 2 Φεβρουαρίου
16:00 E.Ν. Παραλιμνίου – Eρμής Αραδίππου
18:30 Nέα Σαλαμίνα – Oλυμπιακός

—————————————
Τετάρτη, 3 Φεβρουαρίου
17:00 AΕΛ – AΠΟΕΛ (εξ αναβολής αγώνας 16ης αγωνιστικής)

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06.02.2021 – 07.02.2021)
Oμόνοια–Nέα Σαλαμίνα
Oλυμπιακός–AΠΟΕΛ
Eθνικός-Kαρμιώτισσα
Aπόλλωνας–AΕΚ
Aνόρθωση–AΕΛ
Πάφoς-EΝΠ
Eρμής–Δoξα

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09.02.2021 – 10.02.2021)
Δoξα–Πάφoς
EΝΠ-Aνόρθωση
AΕΛ–Aπόλλωνας
AΕΚ-Eθνικός
Kαρμιώτισσα-Oλυμπιακός
AΠΟΕΛ–Nέα Σαλαμίνα
Eρμής–Oμόνοια

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13.02.2021 – 14.02.2021)
Oμόνοια–AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Kαρμιώτισσα
Oλυμπιακός–AΕΚ
Eθνικός-AΕΛ
Aπόλλωνας-EΝΠ
Aνόρθωση–Δoξα
Πάφoς–Eρμής

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ