Η Καρμιώτισσα πήρε τη νίκη απέναντι στη Δόξα με 3-1 και είναι προς το παρόν στην 10η θέση και εκτός της ζώνης του υποβιβασμού αναμένοντας το αποτέλεσμα της ΑΕΖ.
Οι φιλοξενούμενοι έμειναν από το 5’ με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα Αντωνίου. Οι γηπεδούχοι παρόλο που έχασαν πέναλτι με τον Θεοδώρου στο πρώτο μέρος το οποίο απέκρουσε ο νεαρός Κυριάκου αντέδρασαν. Στο 50’ ο Ρόσι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και ο Θεοδώρου στο 66’ το διπλασίασε. Η Δόξα δεν τα παράτησε όμως και με τον πρώτο της σκόρερ, Ερνέστ Ασάντε μείωσε στο 78’. Το γκολ του Κατσαντώνη στο 88’ «κλείδωσε» τη νίκη.
Η Δόξα παραμένει στη τελευταία θέση με 12 βαθμούς.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Άντος, Μαλόνε (46′ Ψύχας), Ντούμπια (90+3′ Μελετίου), Τσουκαλάς (76′ Νεοφύτου), Θεοδώρου, Ρόσι, Γκραντινάρου, Αγγελή, Κατσαντώνης (90+3′ Μιχαήλ), Κοβάσεβιτς (82′ Ματθαίου), Πάουλαβετς.
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Βιολάρης, Χαραλάμπους, Ουεσλάτι.

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Φοφανά, Τρούγιτς, Βελκόφσκι (70′ Τάντι), Αλσέους (70′ Μέσκα), Αντωνιάδης, Προβυδάκης, Χ. Κυριάκου (59′ Ναμπί), Πούριτς (70′ Τραιτσέφσκι), Ασάντε, Χάνι (6′ Π. Κυριάκου).
Στον πάγκο: Λοιζίδης, Σκόκλουντ, Αντενόν, Ε. Κυριάκου.

ΣΚΟΡΕΡ: 50′ Ρόσι, 66′ Θεοδώρου, 88′ Κατσαντώνης/ 78′ Ασάντε.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πάουλαβετς/ Αλσέους (9), Τρούγιτς, Μέσκα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
Εδώ και λίγα λεπτά υπάρχει δυνατή βροχόπτωση στο στάδιο…
2′
Ο Τρούγιτς βρέθηκε μόνος εντός περιοχής αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και μάζεψε εύκολα ο Άντος.
5′ Απευθείας κόκκινη στον τερματοφύλακα της Δόξας. Ο Θεοδώρου έφυγε μόνος απέναντι στον Αντωνίου ο οποίος εκτός περιοχής σταμάτησε το πλασέ με το χέρι και σωστά αποβλήθηκε.
6′
Εκτός θα περάσει ο Χάνι και τη θέση του παίρνει ο 19χρονος τερματοφύλακας Παναγιώτης Κυριάκου.
8′ Η εκτέλεση φάουλ του Κατσαντώνη κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
10′ Μακρινό σουτ του Αντωνιάδη, έξω η μπάλα.
13′ Ο Τρούγιτς επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.
17′ Ο τερματοφύλακας της Δόξας με μακρινή μπαλιά στη πλάτη της άμυνας βρήκε τον Τρούγιτς ο οποίος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε εύκολα στον Άντος.
23′ Ο Κοβάσεβιτς έκανε τη σέντρα αλλά το πλασέ του Ρόσι ήταν άστοχο.
29′ Πέναλτι για τους γηπεδούχους. Ο Ασάντε απρόσεκτα έπεσε πάνω στον Τσουκαλά και τον ανέτρεψε χαμηλά στο πόδι.
30′ Απέκρουσε το πέναλτι ο νεαρός τερματοφύλακας της Δόξας, Παναγιώτης Κυριάκου αφού ξεγέλασε τον Θεοδώρου και κρατά το μηδέν για την ομάδα του.

36′ Κίτρινη στον Αλσέους ο οποίος ήταν στο όριο και χάνει ένα από τους επόμενους δύο αγώνες.
41′
Τρομερό σουτ του Βελκόφσκι, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα
43′ Έκανε το σουτ εκτός περιοχής ο Θεοδώρου, αλλά ο Κυριάκου μάζεψε σε δεύτερο χρόνο.
45′ Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
45+2′ Το τελείωμα του Γκραντινάρου πέρασε ψηλά έξω.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…
46′
Αλλαγή από τον Χαραλάμπους. Μέσα ο Ψύχας, έξω ο Μαλόνε.
50′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ρόσι μετά από καλή εκτέλεση φάουλ του Ντούμπια έπιασε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

58′ Κίτρινη στον Τρούγιτς για επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Αγγελή.
59′ Αλλαγή από τον Πετράκη. Έξω ο Χ. Κυριάκου, μέσα ο Ναμπί.
66′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Θεοδώρου μετά από μπαλιά του Τσουκαλά έκανε το πλασέ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι αλλά στην επαναφορά σκόραρε.

68′
Καλό σουτ του Ψύχα, τρομερή επέμβαση του Κυριάκου σε κόρνερ.
70′ Τριπλή κίνηση για τη Δόξα. Έξω οι Πούριτς, Βελκόφσκι και Αλσέους, μέσα οι Τάντι, Μέσκα και Τραιτσέφσκι.
75′ Κίτρινη στον Πάουλαβετς για φάουλ στον Μέσκα.
76′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μέσα ο Νεοφύτου, έξω ο Τσουκαλάς.
77′ Δύο μεγάλες επεμβάσεις μέσα σε 1′ λεπτό ο Άντος. Πρώτα σε σέντρα σουτ του Ναμπί και στη συνέχεια σε πισινή κεφαλιά του Τραιτσέφσκι.
78′ ΓΚΟΛ 2-1. Μειώνει η Δόξα με τον Ασάντε ο οποίος από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Άντος, μετά από ωραίο γύρισμα του Φοφανά.

82′
Αναγκαστική αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Κοβάσεβιτς, μέσα ο Ματθαίου.
88′ ΓΚΟΛ 3-1. Ο Κατσαντώνης μετά από ασταθή απόκρουση του Κυριάκου έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

90′
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.
90+1′ Κίτρινη στον Μέσκα.
90+3′ Διπλή κίνηση από Χαραλάμπους. Έξω Ντούμπια και Κατσαντώνης, μέσα οι Μελετίου και Μιχαήλ.