Τρεις φορές δεν σκόραρε και τις τρεις ηττήθηκε!
Α' Κατηγορία

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Η ΑΕΛ μέχρι στιγμής διανύει μια από τις καλύτερες της σεζόν των τελευταίων χρόνων. Σε 14 παιχνίδια, βρίσκεται στην 5η θέση με 28 βαθμούς, με παιχνίδι λιγότερο από Ομόνοια(29), ΑΕΚ(29), Απόλλωνα(33) και δύο λιγότερα από Ανόρθωση(30). Πάμε να δούμε μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά…

12 διαφορετικούς σκόρερ μετρούν οι γαλαζοκίτρινοι, με τα περισσότερα γκολ τους να τα έχουν πετύχει μεταξύ 1ου και 15ου λεπτού, 6 στο σύνολο, ενώ παράλληλα, τα περισσότερα έχουν δεχτεί μεταξύ 61ου και 75ου λεπτού, 5 στο σύνολο. Η συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών της ΑΕΛ τελείωσε με over(10), και μόλις 4 under!

Μόνο σε 3 παιχνίδια τους οι ποδοσφαιριστές του Ντούσαν Κέρκεζ δεν κατάφεραν να σκοράρουν, και στα 3 γνώρισαν την ήττα με ΑΠΟΕΛ(1-0), Ομόνοια(3-0) και Πάφο(1-0).

Οι γαλαζοκίτρινοι είχαν τις περισσότερες τελικές στο ματς με την Καρμιώτισσα, με 14 προσπάθειες και 10 στον στόχο, ενώ παράλληλα τις λιγότερες είχαν στην εκτός έδρας νίκη με 1-2, με αντίπαλο την Δόξα, με 4 τελικές και 3 στο στόχο.

Αναλυτικά:

ΣΚΟΡΕΡ 12: Έουλερ, Αβραάμ, Μαέ, Αντωνίου, Ντανίλο, Τόρες, Ριέρα, Μεντόγεβιτς, Παπαφώτης, Γκαζαριάν, Μπάμπιτς, Αντάμοβιτς

ΒΑΖΕΙ…
1’-15’: 6
16’-30’: 5
31’-45’: 4
46’-60’: 2
61’-75’: 5
76’-90’: 3

…ΜΠΑΖΕΙ
1’-15’:
16’-30’: 2
31’-45’: 4
46’-60’:
61’-75’: 5
76’-90’: 4

OVER: 10
UNDER: 4
ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ:

Oλυμπιακός – AΕΛ 1-2 (Μάντζης 72’/Έουλερ 44′, Αβραάμ 85′)

AΕΛ – Nέα Σαλαμίνα 2-1 (Μαέ 43′ πεν., Αντωνίου 68’/Βάγκνερ 37′)

AΠΟΕΛ–AΕΛ 1-0(Μεντόγεβιτς 85′ αυτ.)

AΕΛ-Kαρμιώτισσα 3-1 (Ντανίλο 15′, Τόρες 57′, Μαέ 87’/Ι.Σάσι 18′)

AΕΚ–AΕΛ 2-1 2-1 (Ριέρα 24’/Μακρής 36′, Τριτσκόφσκι 68′)

Oμόνοια-AEΛ 3-0 (Ασάντε 63′, Κακουλλής 88′, Μποτεάκ 90’+πεν.)

AΕΛ-EΝΠ 4-1 (Μεντόγεβιτς 6′, Ριέρα 16′, Παπαφώτης 24′, Γκαζαριάν 70’/ Φελίπε 38′ πεν.)

Δόξα-AEΛ 1-2 (Σαντίκ 34′ / Ριέρα 2′, Ντανίλο 64′)

AEΛ-Eρμής 2-1(Τόρες 14′, Παπαφώτης 47’/Ρουσιάς 61′)

Πάφoς-AEΛ 1-0 (Φουρ 19′)

AEΛ-Aνόρθωση 1-0 (Μαέ 66′)

Aπόλλωνας-AEΛ 1-2 (Mατέι 77’/Μπάμπιτς 19′, Ριέρα 81′ πεν.)

AΕΛ – Eθνικός 5-0 (Μπάμπιτς 8′, 14′, 41′, Τόρες 31′, Αντάμοβιτς 74′ πεν.)

Nέα Σαλαμίνα-AEΛ 1-1 (Βάγκνερ 72’/ Αβραάμ 23′)