Ερμής-Νέα Σαλαμίνα 1-2: Στα προημιτελικά οι «Ερυθρόλευκοι» (PICS&VIDS)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε 2-1 τον Ερμή και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου. Δύο γκολ σημείωσε για τους νικητές ο Οσέι, μείωσε για τους Φτεροπόδαρους ο Ρουσιάς.

Αποτελεσματική η Νέα Σαλαμίνα που συνεχίζει στα θετικά αποτελέσματα, δεν… έβρισκε τον τρόπο να σκοράρει ο Ερμής που τέθηκε εκτός του θεσμού.

Re-Play:

3′ Ο Κονέ πέρασε δυο αντίπαλους, έδωσε στον Παπαθανασίου που έκανε το φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση εκτός της περιοχής, άουτ

8′ Κεφαλιά από τον Ντανίλο, μετά από προσπάθεια του Παύλου, άουτ

11΄Ο Βαρέλα εκτέλεσε φάουλ αλλά αποκρούστηκε από τα σώματα αμυνομένων του Ερμή.

18′ Σέντρα από τον Μόντες, ο Ντανίλο παίρνει τη κεφαλιά, η μπάλα στον Καϊκέ!

24΄ΓΚΟΛ 0-1! Λάθος από τον Καϊκέ  και ο Οσέι πλασάρει για το 0-1

27′ Με κομπίνα εκτέλεση κόρνερ, ο Χολτ έγινε κάτοχος, έκανε το σουτ η μπάλα στα σώματα.

29′ Στο έδαφος ο Ντανίλο, αντιμετωπίζει ένα μικρό πρόβλημα.

Συνεχίζει ο Ντανίλο

33΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή με τον Καϊσερλίδη που στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία

31′ Κίτρινη ο Κυριακίδης σε τράβηγμα στον Μόντες.

33′ Ευκαιρία ο Ερμής! Αντεπίθεση του Κονέ, η μπάλα έφτασε στον Καϊσερλίδη, το σουτ στο ύψος της περιοχής, άουτ!

35′ Ο Λέμος σέντραρε, ο Παπαθανασίου έκανε τη κεφαλιά η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κίσσα, άουτ

38′ Σέντρα-σουτ από τον Παντελή, διώχνει ποδοσφαιριστής της Νέας Σαλαμίνας σε κόρνερ.

42΄Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Ερμή για πέναλτι όταν ο Κύπρος Χριστοφόρου στην προσπάθεια του να φάνηκε να χρησιμοποιεί και το χέρι με την μπάλα μάλιστα να παίρνει πορεία προς τα δίχτυα αλλά ο Κίσσας την απέκρουσε  σε κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρους

53′ Σιαθάς αντί Βαρέλα

55΄Ο Παπαθανασίου αστοχεί στην προβολή από το σημείο του πέναλτι!

67′ Μεγάλη απόκρουση του Καϊκέ σε κόρνερ μετά από δυνατό σουτ του Κονφέ.

71′ ΓΚΟΛ 0-2!  Με ατομική προσπάθεια ο Οσέι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

74΄Ο Παντελή από ένα μέτρο στέλνει την μπάλα άουτ!

83΄Ο Κονέ από κοντά έκανε σουτ και η μπάλα αποκρούστηκε από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κίσσα.

89′ ΓΚΟΛ 1-2! Με κεφαλιά από κοντά ο Ρουσιάς μειώνει στο σκορ

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

Τέλος αγώνα

Eρμής: Καϊκέ, Γαβριήλ, Παπαθανασίου, Καϊσερλίδης, Χολτ, Κυριακίδης, Παραγκούλκοφ, Βαλλιάνος, Παντελή, Λέμος, Κονέ

Στον πάγκο: Φιρινίδης, Αλεξάνδρου, Καραγκούνης, Δημητρίου, Μέιρα, Ρουσιάς, Χριστοδούλου, Οκόχ, Γεωργίου

Nέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Χριστοφόρου, Ανδρέου, Παύλου, Λοράν, Αντιόλο, Κονφέ, Βαρέλα (53΄Σιαθιάς), Οσέι, Μόντες, Ντανίλο

Στον πάγκο: Βεσελόφσκι, Λεμέσιος, Βάγκνερ, Πική, Νικολάου, Σιαθάς, Μπαραβίκας, Σανκό, Τσίκο

Οκτώ αλλαγές συγκριτικά με το ματς με την Oμόνοια: Κίσσας, Ανδρέου, Παύλου, Λοράν, Αντιόλο, Κονφέ, Βαρέλα, Μόντες  αντί Bεσελόφσκι, Σεργίου, Σιαθάς, , Βάγκνερ, Νικολάου, Σμοβς, Σανκοχ

17:00 Ερμής – Νέα Σαλαμίνα