Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Τα γκολ των αγώνων της Β’ κατηγορίας (VIDEO)
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ

Τα γκολ των αγώνων της Β’ κατηγορίας (VIDEO)

Δείτε σε videos τα γκολ των αγώνων της 11ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία.

Οι αγώνες της 11ης αγωνιστικής:
Αγία Νάπα – Oμόνοια Ψευδά 1-0 (75′ Παπαδόπουλος)
44΄ Χαμένο πέναλτι για την Αγία Νάπα. Ο τερματοφύλακας της Oμόνοιας Ψευδά απέκρουσε την εκτέλεση του Κολοκούδια.
Ακρίτας Χλώρακας – ΠΑΕΕΚ 1-0 (5΄Σιαηλής)
Αναγέννηση Δερύνειας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου 2-1 (45+2΄ Χριστοδούλου, 50΄ Ευσταθίου/ 35΄ Παναγιώτου)
ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – ΑΕΖ 0-0
Ονήσιλος Σωτήρας – ΑΣΙΛ Λύσης 2-1 (5΄ Σεμέδο, 63΄ Σωτηρίου/35΄ Μούσιτς)
Οθέλλος Αθηαίνου – Αλκή Ορόκλινης 1-1 (90’+1′ Mιχαήλ / 66΄ Λατούζι)
Aρης – Κούρης Ερήμης 3-0 (12΄ Μοδέστου, 33΄ Δημητρίου, 60΄ Σικόρσκι)
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (14:30)
Αχυρώνας Λιοπετρίου – ΘΟΪ Λακατάμιας 1-0
ΠΟ Ξυλοτύμπου – Oμόνοια Αραδίππου  1-1









Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΗΣ 20-8 25
2.ΟΘΕΛΛΟΣ 17-8 22
3.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 18-11 20
4.ΠΑΕΕΚ 13-10 19
5.ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 16-11 16
6.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 17-13 16
7.ΑΕΖ 14-9 16
8.ΑΧΥΡΩΝΑΣ 9-9 16
9.ΑΚΡΙΤΑΣ 6-5 15
10.ΚΟΥΡΗΣ 16-17 14
11.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 17-17 14
12.ΑΛΚΗ 13-16 12
 13.ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 12-14 12
14.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 12-13 11
15.ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 7-18 10
16.ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 9-16 8
17.ΑΣΙΛ 6-15 8
18.ΘΟΪ Λ. 6-18 6

Η συνέχεια του πρωταθλήματος: 

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε ότι ο αγώνας Ακρίτας Χλώρακας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου που ήταν ορισμένος το Σάββατο 31 Οκτωβρίου και αναβλήθηκε, ορίστηκε να διεξαχθεί την Τετάρτη 25 Νοεμβρίου και ώρα 14:30. Το παιχνίδι αφορά την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ