Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Β κατηγορία: Άνοιξε την απόσταση ο Άρης (VIDEOS)
Live

Β κατηγορία: Άνοιξε την απόσταση ο Άρης (VIDEOS)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Δείτε τα αποτελέσματα στους αγώνες της Β΄κατηγορίας. Βαθμολογία και πρόγραμμα

Οι αγώνες της 11ης αγωνιστικής:
Αγία Νάπα – Oμόνοια Ψευδά 1-0 (75′ Παπαδόπουλος)
44΄ Χαμένο πέναλτι για την Αγία Νάπα. Ο τερματοφύλακας της Oμόνοιας Ψευδά απέκρουσε την εκτέλεση του Κολοκούδια.
Ακρίτας Χλώρακας – ΠΑΕΕΚ 1-0 (5΄Σιαηλής)
Αναγέννηση Δερύνειας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου 2-1 (45+2΄ Χριστοδούλου, 50΄ Ευσταθίου/ 35΄ Παναγιώτου)
ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – ΑΕΖ 0-0
Ονήσιλος Σωτήρας – ΑΣΙΛ Λύσης 2-1 (5΄ Σεμέδο, 63΄ Σωτηρίου/35΄ Μούσιτς)
Οθέλλος Αθηαίνου – Aλκή Ορόκλινης 1-1 (90’+1′ Mιχαήλ / 66΄ Λατούζι)
Aρης – Κούρης Ερήμης 3-0 (12΄ Μοδέστου, 33΄ Δημητρίου, 60΄ Σικόρσκι)
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (14:30)
Αχυρώνας Λιοπετρίου – ΘΟΪ Λακατάμιας 1-0
ΠΟ Ξυλοτύμπου – Oμόνοια Αραδίππου  1-1










Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΗΣ 20-8 25
2.ΟΘΕΛΛΟΣ 17-8 22
3.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 18-11 20
4.ΠΑΕΕΚ 13-10 19
5.ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 16-11 16
6.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 17-13 16
7.ΑΕΖ 14-9 16
8.ΑΧΥΡΩΝΑΣ 9-9 16
9.ΑΚΡΙΤΑΣ 6-5 15
10.ΚΟΥΡΗΣ 16-17 14
11.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 17-17 14
12.ΑΛΚΗ 13-16 12
 13.ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 12-14 12
14.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 12-13 11
15.ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 7-18 10
16.ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 9-16 8
17.ΑΣΙΛ 6-15 8
18.ΘΟΪ Λ. 6-18 6

Η συνέχεια του πρωταθλήματος: 

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε ότι ο αγώνας Ακρίτας Χλώρακας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου που ήταν ορισμένος το Σάββατο 31 Οκτωβρίου και αναβλήθηκε, ορίστηκε να διεξαχθεί την Τετάρτη 25 Νοεμβρίου και ώρα 14:30. Το παιχνίδι αφορά την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ