Ο Πεχλιβάνης έδωσε την πρόκριση (PICS&VIDEO)

Ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση με 0-2 απέναντι στην Ένωση στο Παραλίμνι. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τον Μάριο Πεχλιβάνη, που ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα!

Re-play:

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

6′ Ο Ντένινγκ μπήκε στην περιοχή, τον σταματά ο Σωτηρίου και ο Λουσέρο στη συνέχεια έκανε το μακρινό σουτ, μάζεψε ο Καραδαής

13′ Νέα προσπάθεια από τον Ντένινγκ, άστοχο το σουτ που επιχείρησε

14′ O Ιρέπ προ του Φαν Κέσελ προλαβαίνει πριν βρεθεί απέναντι από τον Γκασέφσκι ο επιθετικός των Μαυροπράσινων

34′ Σουτ του Γκουστάβο, πάνω από την εστία

37′ Ο Φαν Άνχολντ έκανε τη σέντρα, ο Ντένινγκ μέσα από τη μικρή περιοχή, έκανε την κεφαλιά, άουτ.

38′ ΓΚΟΛ 0-1 με σουτ ο Πεχλιβάνης ανοίγει το σκορ!

45′ Σουτ από τον Γκουστάβο μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ

45′ Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ΜΕΡΟΥΣ

46′ Μπαλοτέλι αντί Μαρκόφσκι

48′ Ο Πεχλιβάνης μπήκε στην περιοχή κι έκανε το αουτ, άουτ!

49′ Σουτ από τον Μπαλοτέλι, μαζεύει ο Καράδαης

50′ Κίτρινη στον Μουλαζίμη για φάουλ

51΄Ο Φαν Κέσελ μπήκε στη περιοχή επικίνδυνα, πάσαρε στον Κοστόφ, τον πρόλαβε όμως ο Μπαρμπόσα

57′ Ουντότζι στην θέση του Μουλαζίμη

60′ Σέντρα-σουτ του Φαν Κέσελ η μπάλα έφυγε έξω

61′ Μεγάλη φάση για την Ένωση! Εκτέλεση φάουλ του Ριμπέιρο, ο Ουντόζι έκανε την προβολή, με την μπάλα να φεύγει για πολύ λίγο αουτ

64′ Κίτρινη ο Γαρουφαλιάς για φάουλ στον Ριμπέιρο

65′ Νέα καλή φάση για την Ένωση! Σέντρα από αριστερά, ο Ουντόζι έκανε την κεφαλιά, η μπάλα λίγο έξω

66′ Συρτό σουτ του Χαραλάμπους, άουτ

68′ Κίτρινη στον Ριμπέιρο

70′ Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό, Νάνι και Σαρφό αντί των Γαρουφαλιά και Χαραλάμπους

73′ Ο Κοτσώνης εκτός, ο Μπελόνε μέσα

78′ Ο Μανρίκε στη θέση του Κοστόφ

81′ ΓΚΟΛ! 0-2 Πολύ ωραία πάσα του Σαρφό, έβγαλε μόνο με τον τερματοφύλακα τον Πεχλιβάνη, που πλάσαρε εύστοχα με το αριστερό. Δεύτερο προσωπικό γκολ του Κύπριου ποδοσφαιριστή!

90′ Tέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΕΝΠ: Γκασέφσκι, Άιρεπ, Μουλαζίμης(57′ Ουντόζι), Φαν Άνχολντ, Λουσέρο, Ντένινγκ, Μπαρμπόσα, Κοτσώνης(73′ Μπελόνε), Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μαρκόφσκι(46′ Μπαλοτέλι)

Στον πάγκο: Πέτρου, Μπελόνε, Κοσμάς, Ουντόζι, Παναγή, Κολοκούδιας, Μαϊσουράντζε, Κυριάκου, Μπαλοτέλι

Ολυμπιακός: Καράδαης, Μίλετετς, Γαρουφαλιάς(70′ Νάνι), Γκουστάβο, Πεχλιβάνης, Ανδρέου, Σωτηρίου, Κοστόφ(78’Μανρίκε), Κυριάκου, Χαραλάμπους(70′ Σαρφό), Φαν Κέσελ

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Ψάλτης, Τσολάκης, Ανδρέου Λ. Μάντζης, Μανρίκε, Σαρφό, Νάνι, Ομάρ Χάνι

Οι αγώνες κυπέλλου και σε αυτή την φάση είναι μονοί.

Τετάρτη, 04.11.2020 / 16:00