Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 1-1: Ανεπιθύμητος συμβιβασμός (PICS&VIDEO)

Νέα Σαλαμίνα και Εθνικός συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Άνοιξε το σκορ ο Ντανίλο με εκτέλεση πέναλτι στο 28′, ισοφάρισε ο Μάριος Ηλία στο 57′.

Στους 5 βαθμούς ο Εθνικός και στους 4 η Νέα Σαλαμίνα. Οι κυανόλευκοι υποδέχονται τον ΑΠΟΕΛ στην 10η αγωνιστική ενώ οι Ερυθρόλευκοι αντιμετωπίζουν τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο.

Re-Play:

2′ Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα περνάει ανεκμετάλλευτο…

7′ Κίτρινη κάρτα στον Σανκό

10′ Κίτρινη κάρτα στον Κονφέ ο οποίος χάνει έναν εκ των δύο επόμενων αγώνων της Nέας Σαλαμίνα

15′ Ο Ανδρέου προλαβαίνει τον Ζακπά στην περιοχή και παραχωρεί κόρνερ

18′ Κίτρινη στον Κουντόμπιακ για φάουλ στον Ανδρέου

27′ Πέναλτι για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Ντος Σάντος ανέτρεψε τον Βαρέλα

28′ ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ντανίλο ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι

1ο γκολ για τον Ντανίλο ο οποίος σημείωσε το 6ο γκολ της Νέας Σαλαμίνας μετά από 9 αγωνιστικές. Γκολ μετά από 3 αγωνιστικές για τους Ερυθρόλευκους.

34′ Σουτ από τον Ζάκπα, άουτ

37′ Σουτ από τον Βαρέλα, κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο

38′ Κόρνερ για τον Εθνικό, χωρίς αντίκρισμα…

41′ Σουτ από τον Οσέι, άουτ

45′ Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρους

46΄ Μάριος Ηλία αντί Σάντος.

50΄Ατομική ενέργεια από τον Ζάκπα σουτάρει πάνω στον Ανδρέου

53΄Ο Οσέι πέρασε και τον Μπογκαντίνοφ όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Δ

57′ ΓΚΟΛ 1-1! O Μάριος Ηλία στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων ισοφαρίσει με προβολή

64′ Βινίσιους αντί Σανκό

74′ Σιαθάς αντί Μπαραβίκας

74′ Παπαγεωργίου αντί Κουντόμπιακ

79΄Σουτ του Βαρέλα έπειτα από ατομική ενέργεια, κόρνερ

80΄Ο Μπρένο το δυνατό σουτ εντός περιοχής, νέο κόρνερ.  Επιθετικό φάουλ του Ανδρέου στον Ηλία.

82΄Νέο κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα, ο Βαρέλα πάει για την εκτέλεση. Έδιωξε ο Μιγκελίτο.

83′ Χαραλάμπους αντί Κ.Ηλία

86΄Κόρνερ για τον Εθνικό Άχνας. Εκτελεί ο Χαραλάμπους, απομάκρυνε ο Χριστοφόρου.

87΄Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα. Κεφαλιά από τον Ντανίλο, πάνω από τα δοκάρια.

88′ Κίτρινη στον Βαρέλα που συμπλήρωσε 3 κίτρινες κάρτες

90′ Τέσσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

90’+1′ Μόντες αντί Βαρέλα

90’+3′ Ο Κονφέ εντός περιοχής, σουτάρει, διώχνει με τα πόδια ο Μπογκαντίνοφ!

Τέλος αγώνα

Νέα Σαλαμίνα(Σάββας Δαμιανού): Βεσελόφσκι, Μπαραβίκας (77΄ Σιαθάς), Χριστοφόρου, Τσμοβς, Μπρένο, Ανδρέου, Κονφέ, Βαρέλα (90΄+1 Μόντες), Οσέι, Σανκό (65΄ Βινίσιους), Ντανίλο

Εθνικός (Μπόγιαν Μαρκόφσκι): Μπογκατίνοφ, Κουντόμπιακ (75΄ Παπαγεωργίου), Γκονσάλο (46΄ Μ. Ηλία) Σάβιτς, Ντεϊβίσον, Πρόγιτς, Περατικός, Μιγκελίτο, Κ. Ηλία (84΄ Χαραλάμπους), Ζάκπα, Κοστόφσκι