Ισοπαλία που δυσαρεστεί και τους δύο (PICS&VIDS)

ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας ήρθαν ισόπαλοι στο ΓΣΠ με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάρκοβιτς, ενώ, ο Ντονγκαλά απάντησε για τους γαλαζοκίτρινους! Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή είχε τις ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ αλλά δεν τα κατάφερε. Στην πρώτη θέση με 20 βαθμούς παραμένει ο Απόλλωνας, στην 10η με 9 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ!

Re-play:

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

3′ Ο Ντονγκαλά στον Κλωναρίδη ο οποίος χάνει τον έλεγχο της μπάλας, κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο

7′ Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Αγκίρε…

8′ Σουτ από τον Πέδρο μετά την εκτέλεση του κόρνερ, άουτ

11′ Ο Ντογκαλά από δεξιά έκανε την σέντρα προς τον Νούχιου που δεν προλαβαίνει

21′ Κίτρινη κάρτα στον Σακέτι που σταμάτησε τον Κλωναρίδη

26′ Γύρισμα του Ντιγκινί από δεξιά εντός περιοχής, έδιωξε ο Σίλβα

37′ Γέμισμα του Ζόρζε από δεξία, ο Ζαχίντ έκανε το κοντρόλ, προσπάθησε να βρει χώρο για να κάνει το σουτ αλλά το πρόλαβε ο Δημητρίου

40′ Κίτρινη στον Ανουάρ

45′ Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Ο Μάρκοβιτς στην θέση του Χάμπου

50′ Αναγκαστική αλλαγή, εκτός ο Ζόρζε, στην θέση του ο Σιέλης

58′ Σέντρα του Πίττα από αριστερά, αδύναμη η κεφαλιά του Μάρκοβιτς

60′ ΓΚΟΛ! 0-1 Φάση διαρκείας για τον Απόλλωνα! Σουτ του Αγκίρε, έδιωξε ο Σίλβα. Σέντρα του Πέδρο με τον Πίττα να πιάνει την κεφαλιά, ο Σίλβα έδιωξε ξανά. Ο Μάρκοβιτς πήρε το ριμπάουντ, έκανε το σουτ, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έσκασε στο έδαφος περνώντας την γραμμή

63′ Κίτρινη στον Μερκή

64′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκοβιτς, εύκολα ο Σίλβα

65′ Έξω ο Ζαχίντ, μέσα ο Γαβριήλ

72′ Σέντρα του Ντινγκινί, πήγε για το ψαλίδι ο Πίττας αλλά δεν βρήκε στόχο

73′ Σουτ του Μπένσοπ από αριστερά εντός περιοχής, δύσκολα ο Σίλβα

74′ Μπεν Σαχάρ αντί Κλωναρίδη

75′ ΓΚΟΛ! 1-1 Κάθετη πάσα του Γιένσεν, με τον Ντονγκαλά να φεύγει στην πλάτη της άμυνας, να πλασάρει ωραία και να σκοράρει

77′ Γκακπέ αντί Σακέτι

79′ Κίτρινη στον Πίττα για δυνατό φάουλ στον Ανουάρ

84′ Κίτρινη στον Μπένσοπ για διαμαρτυρίες

85′ Σάλαϊ στην θέση του Πίττα

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Εκτέλεση φάουλ του Πέδρο, ο Γιούστε παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Σίλβα διώχνει σωτήρια. Στην συνέχεια ο Ισπανός προσπάθησε ξανά αλλά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα. Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι αλλά ο διαιτητής έδωσε συνέχεια!

90′ Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

90+4′ Νέα τρομερή ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αγκίρε μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω!

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Αρτούρ(50′ Σιέλης), Νούχιου, Ανουάρ, Ζαχίντ(65′ Γαβριήλ), Κλωναρίδης(74′ Μπεν Σαχάρ), Ενσούε, Ζεράλδες, Μερκής, Γένσεν, Ντονγκαλά

Στον πάγκο: Ουζόχο, Σάντος, Ντιας, Εφραίμ, Λουντέμο, Μπεν Σαχάρ, Σατσιάς, Γαβριήλ, Σιέλης

Απόλλωνας: Δημητρίου, Πέδρο, Ρομπέρζ, Γιούστε, Αγκίρε, Χάμπος(46′ Μάρκοβιτς), Σακέτι(77′ Γκακπέ), Ντένιτς, Ντιγκινί, Πίττας(85′ Σάλαϊ), Μπένσοπ.

Στον πάγκο: Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτης, Σάλαϊ, Βασιλείου, Κατελάρης, Μάρκοβιτς, Γιαννιώτας, Ματέι, Γκακπέ

Κίτρινες: Ανουάρ,Μερκής / Σακέτι, Πίττας, Μπένσοπ

18:30 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας Vs ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
Στάδιο: Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος