Πρόκριση για ΑΠΟΕΛ και Καρμιώτισσα

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε 4-0 την ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο και θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Η Καρμιώτισσα έγινε η δεύτερη ομάδα που εξασφαλίζει θέση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Coca Cola (εκεί βρίσκεται ήδη η Ομόνοια χωρίς αγώνα). Η ομάδα των Πολεμιδιών επικράτησε με 2-0 του Ονήσιλου εκτός έδρας και πήρε το ζητούμενο.

ΠΑΕΕΚ Κερύνειας – ΑΠΟΕΛ

4′ Σουτ από Ατζίλι που μπήκε από δεξιά μέσα στην περιοχή, άουτ

9΄ Εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση ο Ατζίλι, η μπάλα ψηλά άουτ

18′  Σουτ του Ζαχίντ, μαζεύει ο Άλβες

20′ Συνδυάζονται Ατζίλι και Ζαχίντ, ο τελευταίος έκανε την μπαλιά στην περιοχή, ο Νούχιου έκανε την προβολή, άουτ

24’ Εκτέλεση κόρνερ για την ΠΑΕΕΚ, διώχνει ο Νούχιου με κεφαλιά

28′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Εφραίμ, άουτ

34′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ, με τον Χαραλάμπους να δίνει τη μπάλα στον Μάτζιοκ όμως στο σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο.

40′ ΓΚΟΛ 0-1 Σουτ του Αποστολάκη εκτός περιοχής, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα του Άλβες.

42′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Ατζίλι σκοράρει με αριστερό σουτ από πλάγια θέση στην περιοχή

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρος

51′ Σουτ από τον Τίμερμανς, μπλοκάρει εύκολα ο Ουζόχο

53΄ Ο Ζαχίντ στην περιοχή, μόνος απέναντι στον Άλβες το σουτ του όμως σταμάτησε στον τερματοφύλακα της ΠΑΕΕΚ

54′ ΓΚΟΛ 3-0 με τον Ανουάρ. Ο Ζαχίντ από δεξιά έκανε την μπαλιά μέσα στην περιοχή στον Ανουάρ με δυνατό σουτ έκανε το 0-3

56′ Πέναλτι για μαρκάρισμα του Γεωργίου στον Ατζίλι

57′ Εκτελεί ο Εφραίμ, η μπάλα ψηλά άουτ!

57’   Σαχάρ και Γαβριήλ στις θέσεις των Νούχιου και Ατζίλι

61΄  Φράγκος στη θέση του Μάζοκ

65΄ O Γαβριήλ μπαίνει μέσα στην περιοχή, σουτάρει και μαζεύει ο Άλβες

66΄ Δοκάρι με τον Καραγιάννη να προσπαθεί να “κρεμάσει” τον Ουζόχο

69’ Ντίας  αντί Ζαχίντ που κάνει ντεμπούτο

69′ Σκώττης αντί Αριστοτέλους

81′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για μαρκάρισμα στον Καραγιάννη

85΄Mπαλιά Αποστολάκη  στον Σαχάρ που έκανε το σουτ από καλή θέση, άουτ

90′ ΓΚΟΛ 0-4 για τον AΠΟΕΛ με ψηλοκρεμμαστό σουτ του Σταύρου Γαβριήλ

Tέλος αγώνα

ΠΑΕΕΚ: Άλβες, Έσελινκ, Πότση, Χαραλάμπους (46′ Γεωργίου), Χριστοδούλου, Μάζοκ (61′ Φράγκος), Αριστοτέλους (69′ Σκώττης), Βούρκος, Τίμερμανς, Αντωνίου, Καραγιάννης