Νέα Σαλαμίνα-Ερμής 0-1: Το έκρινε ο Κύπρου (PICS&VIDEO)
Live

Νέα Σαλαμίνα-Ερμής 0-1: Το έκρινε ο Κύπρου (PICS&VIDEO)

Με γκολ του Σάκη Κύπρου ο Ερμής νίκησε 1-0 την Νέα Σαλαμίνα Νέα Σαλαμίνα στον εξ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής και ανέβηκε στους 10 βαθμούς προσπερνώντας τον ΑΠΟΕΛ στην βαθμολογία.

Παραμένει στον πυθμένα η ομάδα της Αμμοχώστου.

Re-Play:

Έναρξη αγώνα

1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή, ο Κονέ απέναντι από τον Κίσσα πλάσαρε, άουτ!

4΄Σέντρα του Καραγκούνη, κεφαλιά του Κονέ, η μπάλα πέρασε έξω. 

8′ Δοκάρι για την Νέα Σαλαμίνα μετά από κεφαλιά του Ντανίλο

17′ Πλασέ από τον Κονέ, άουτ

21΄ Μακρινό σουτ του Λέμος, απέκρουσε ο Κίσσας. 

23′ Γύρισμα από τον Οσέι στην περιοχή, κόρνερ

31′ Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα

33′ Διπλή ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα μετά την εκτέλεση κόρνερ με τον Τσμοβς να επιχειρεί δύο σουτ με τον Καϊκέ να μαζεύει

33′ Κίτρινη κάρτα στον Ανδρέου

35′ Σουτ από τον Κοφνέ, πέφτει και μαζεύει ο Καϊκέ!

36′ Κίτρινη κάρτα στον Στέλιο Δημητρίου ο οποίος συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών

37′ Ο Ντανίλο πλασάρει μετά από πάσα του Βινίσιους, σώζει ο Σιντιμπέ σε κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο…

44′ Κόρνερ για τον Ερμή από δεξιά όπως επιτίθενται οι Φτεροπόδαροι

45′ Φάουλ για τον Ερμή από αριστερά. Μαζεύει ο Κίσσας…

45′ Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρος

51′ Σουτ από τον Λέμος, άουτ

52′  Παραγκούλγκοβ αντί Λέμος

53′ O Οσέι από πλάγια θέση απέναντι από τον Καϊκέ,  σε κόρνερ o Βραζιλιάνος τερματοφύλακας

54′ Πτώση του Ντανίλο στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ντιας

68′ Κίτρινη στον Κυριακίδη

71′ Σιαθάς αντί Ανδρέου

74′ Σέντρα του Βινίσιους, άουτ…

76′ Ο Οσέι σε καλή θέση, κάνει την κεφαλιά, άου

78’Αντιόλο στη θέση του Βινίσιους.

82′ Μόντες αντί Βαρέλα

83′ Κεφαλιά από τον Ντανίλο μετά από σέντρα του Μπαραβίκας, άουτ

84′ ΓΚΟΛ 0-1 με τον Κύπρου! Σέντρα από τον Δημητρίου κεφαλιά από τον Κύπρου για το 0-1.

Πρώτο γκολ για τον Κύπρου

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

Κίτρινη στον Χολτ για καθυστερήσεις

Tέλος αγώνα

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Λοράν, Σμοβς, Κονφέ, Ανδρέου (Σιαθάς 71′), Βαρέλα (Μόντες 82′), Βινίσιους (Αντιόλο 78′), Ντανίλο, Μπαρνς, Μπαραβίκας, Χριστοφόρου

Στον πάγκο Βεσελόφσκι, Κρεάν, Παύλου, Πική, Γκονσάλβες, Σανκό

Ερμής: Καϊκέ, Καραγκούνης, Δημητρίου, Γαβριήλ, Φερνάντες, Ντίας, Χολτ, Κυριακίδης, Κονέ, Σιντιμπέ, Λέμος (52′ Παραγκούλγκοφ)

Στον πάγκο Φιρινίδης, Αντωνίου, Παπαθανασίου, Οκό, Κύπρου, Καϊσερλίδης, Βαλλιάνος, Παντελή

16:00, Νέα ΣαλαμίναΕρμής
Στάδιο: N. Papas Group Αμμόχωστος Επιστροφή
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

 

Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1.AΠΟΛΛΩΝΑΣ 17-3 19
2.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15-6 19
3.AEK 13-5 16
4.OMONOIA 11-5 15
5.AEΛ 14-11 15
6.OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10-10 12
7.ΔΟΞΑ 10-8 11
8.ΠΑΦΟΣ 10-8 11
9.EΡΜΗΣ 5-12 10
10.AΠΟΕΛ 5-8 8
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 8-14 6
12.ΕΘΝΙΚΟΣ 7-13 4
13.ΕΝΠ 5-15 4
14.NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5-13 3

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής 
Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής 
Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:    

9η αγωνιστική
Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου
18:00 EΝΠ – Δoξα
20:00 AΕΚ Λάρνακας – Πάφoς F.C.
Σάββατο, 31 Οκτωβρίου
16:00 AΕΛ – Eρμής
18:30 AΠΟΕΛ – Aπόλλων
Κυριακή, 1 Νοεμβρίου
16:00 Oλυμπιακός – Oμόνοια
18:30 Kαρμιώτισσα – Aνόρθωση
Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου
18:00 Nέα Σαλαμίνα – Eθνικός Άχνας

10η  αγωνιστική
Παρασκευή, 06.11.2020
19:00 Aπόλλωνας-Kαρμιώτισσα
Σάββατο, 07.11.2020
16:00 Πάφoς – AΕΛ
18:00 Eρμής – EΝΠ
20:00 Eθνικός – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 08.11.2020
16:00 Oλυμπιακός – Nέα Σαλαμίνα
18:00 Aνόρθωση – AΕΚ Λάρνακας
20:00 Oμόνοια – Δoξα

11η αγωνιστική
Σάββατο, 21.11.2020
16:00 Δoξα– Eρμής
18:30 AΠΟΕΛ  – Oλυμπιακός
Κυριακή, 22.11.2020
16:00 Nέα Σαλαμίνα – Oμόνοια
18:00 AΕΛ  – Aνόρθωση
20:00     AΕΚ  – Aπόλλωνας
Δευτέρα, 23.11.2020
18:00 Kαρμιώτισσα – Eθνικός
20:00 EΝΠ – Πάφoς

Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2020
17:00, ΓΣΠ
AΠΟΕΛ – Δoξα

12η αγωνιστική
Παρασκευή, 27.11.2020
19:00 Oλυμπιακός – Kαρμιώτισσα
Σάββατο, 28.11.2020
16:00 Aνόρθωση – EΝΠ
18:30 Nέα Σαλαμίνα – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 29.11.2020
16:00 Πάφoς – Δoξα
18:30 Aπόλλωνας – AΕΛ
Δευτέρα, 30.11.2020
18:00 Oμόνοια – Eρμής
20:00 Eθνικός – AΕΚ  –

13η αγωνιστική
Παρασκευή, 04.12.2020
18:00 Kαρμιώτισσα – Nέα Σαλαμίνα
20:00 Δoξα – Aνόρθωση
Σάββατο, 05.12.2020
16:00 AΕΛ  – Eθνικός
18:30 AΕΚ  – Oλυμπιακός
Κυριακή, 06.12.2020
16:00 EΝΠ – Aπόλλωνας
18:30 Eρμής – Πάφoς
Δεύτέρα, 07.12.2020
19:00 AΠΟΕΛ   – Oμόνοια

14η  αγωνιστική
Παρασκευή, 11.12.2020
18:00 AΕΚ – Nέα Σαλαμίνα
20:00 EΝΠ – Eθνικός
Σάββατο, 12.12.2020
16:00 Eρμής – Aνόρθωση
18:30 AΕΛ  – Oλυμπιακός
Κυριακή, 13.12.2020
16:00 Kαρμιώτισσα – AΠΟΕΛ
18:30 Δoξα  – Aπόλλωνας
Δευτέρα, 14.12.2020
19:00 Oμόνοια – Πάφoς

15η αγωνιστική
Παρασκευή, 18.12.2020
18:00 Kαρμιώτισσα – Oμόνοια
20:00 Aνόρθωση – Πάφoς
Σάββατο, 19.12.2020
16:00 Nέα Σαλαμίνα – AΕΛ
18:30 Oλυμπιακός – EΝΠ
Κυριακή, 20.12.2020
16:00 Aπόλλωνας – Eρμής
18:00 AΠΟΕΛ  – AΕΚ
20:00 Eθνικός –  Δoξα

16η  αγωνιστική
Τρίτη, 22.12.2020
18:00 EΝΠ – Nέα Σαλαμίνα
20:00 Oμόνοια – Aνόρθωση
Τετάρτη, 23.12.2020
16:00 Πάφoς – Aπόλλωνας
18:00 AΕΛ – AΠΟΕΛ
20:00 AΕΚ – Kαρμιώτισσα
Πέμπτη, 24.12.2020
16:00 Δoξα – Oλυμπιακός
18:00 Eρμής – Eθνικός

17η αγωνιστική
Σάββατο, 02.01.2021
16:00 Kαμιώτισσα – AΕΛ
17:00 Nέα Σαλαμίνα – Δoξα
18:00 AΠΟΕΛ  – EΝΠ
20:00 Oλυμπιακός– Eρμής
Κυριακή, 03.01.2021
16:00 Eθνικός– Πάφoς
18:00 AΕΚ – Oμόνοια
20:00 Aπόλλωνας– Aνόρθωση

18η  αγωνιστική
Τρίτη, 05.01.2021
16:00 EΝΠ – Kαρμιώτισσα
18:00 Eρμής – Nέα Σαλαμίνα
20:00 Δoξα  – AΠΟΕΛ  Λευκωσίας
Τετάρτη, 06.01.2021
16:00 Aνόρθωση – Eθνικός
18:00 Oμόνοια – Aπόλλωνας
20:00 AΕΛ  – AΕΚ
Πέμπτη, 07.01.2021
19:00 Πάφoς– Oλυμπιακός

19η  αγωνιστική
Σάββατο, 09.01.2021
16:00 AΕΛ  – Oμόνοια
18:00 Eθνικός– Aπόλλωνας
20:00 AΠΟΕΛ  – Eρμής
Κυριακή, 10.01.2021
16:00 Kαρμιώτισσα – Δoξα
18:30 AΕΚ  – EΝΠ
Τετάρτη, 11.01.2021
18:00 Oλυμπιακός –  Aνόρθωση
20:00 Nέα Σαλαμίνα– Πάφoς

5η αγωνιστική:
Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου 2021
18:00, Τσίρειο
Aπόλλων Λεμεσού – Oμόνοια Λευκωσίας

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16.01.2021 – 17.01.2021)
Oμόνοια-Eθνικός
Aπόλλωνας–Oλυμπιακός
Aνόρθωση–Nέα Σαλαμίνα
Πάφoς–AΠΟΕΛ
Eρμής-Kαρμιώτισσα
Δoξα–AΕΚ
EΝΠ-AΕΛ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23.01.2021 – 24.01.2021)
Kαρμιώτισσα-Πάφoς
AΠΟΕΛ–Aνόρθωση
Nέα Σαλαμίνα–Aπόλλωνας
Oλυμπιακός-Eθνικός
AΕΛ–Δoξα
AΕΚ–Eρμής
EΝΠ-Oμόνοια

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26.01.2021 – 27.01.2021)
Oμόνοια–Oλυμπιακός
Eθνικός-Nέα Σαλαμίνα
Aπόλλωνας–AΠΟΕΛ
Aνόρθωση-Kαρμιώτισσα
Πάφoς–AΕΚ
Eρμής–AΕΛ
Δoξα-EΝΠ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30.01.2021 – 31.01.2021)
AΕΛ–Πάφoς
AΕΚ–Aνόρθωση
Kαρμιώτισα-Aπόλλωνας
AΠΟΕΛ-Eθνικός
Nέα Σαλαμίνα–Oλυμπιακός
EΝΠ-Eρμής
Δoξα–Oμόνοια

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06.02.2021 – 07.02.2021)
Oμόνοια–Nέα Σαλαμίνα
Oλυμπιακός–AΠΟΕΛ
Eθνικός-Kαρμιώτισσα
Aπόλλωνας–AΕΚ
Aνόρθωση–AΕΛ
Πάφoς-EΝΠ
Eρμής–Δoξα

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09.02.2021 – 10.02.2021)
Δoξα–Πάφoς
EΝΠ-Aνόρθωση
AΕΛ–Aπόλλωνας
AΕΚ-Eθνικός
Kαρμιώτισσα-Oλυμπιακός
AΠΟΕΛ–Nέα Σαλαμίνα
Eρμής–Oμόνοια

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13.02.2021 – 14.02.2021)
Oμόνοια–AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Kαρμιώτισσα
Oλυμπιακός–AΕΚ
Eθνικός-AΕΛ
Aπόλλωνας-EΝΠ
Aνόρθωση–Δoξα
Πάφoς–Eρμής

 

Related posts