Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Β’ κατηγορία: Απώλειες για Άρη, κορυφή ο Οθέλλος
Live

Β’ κατηγορία: Απώλειες για Άρη, κορυφή ο Οθέλλος

Ο Οθέλλος εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών του Άρη, 2-2 με ΘΟΪ, νίκησε εκτός έδρας την Ομόνοια Ψευδά με 0-2, και πάτησε κορυφή. Ισοπαλίες στο Αλκή-Διγενής Υψ. και Αχυρώνας-Ξυλοτύμπου. Πρώτη νίκη για τον Κούρη, 2-1 τον Ονήσιλο. Νίκες και για Ακρίτα, Ομόνοια Αραδίππου και ΠΑΕΕΚ.

8η αγωνιστική:
ΑΕΖ – Ακρίτας 0-1 (74′ Κυριάκου πεν.)
Oμόνοια Αρ. – Αναγέννηση 3-0(15΄,  33΄ Αβραάμ, 81΄Ούρος)
ΑΣΙΛ – ΠΑΕΕΚ 0-1  (72′ Γιαννιτσάνης)
Αχυρώνας – Ξυλοτύμπου 1-1 (45′ Σεμιρτζίδης – 32′ Ποντικός)
Oμόνοια Ψ. – Οθέλλος  0-2 (3′ Ράσπας, 66′ Κουμουρής)
Κούρης – Ονήσιλος 3-2 (16′ Παναγίδης, 83′ Kωνσταντίνου, 87′ Ντα Σίλβα – 67′ Λουϊζίνιο. 89′ Φωτίου)
ΘΟΪ – Aρης 2-2 (43′ Προκοπίου, 90+1′ Άντερσον – 62′ Σικόρσκι, 85′ Μοδέστου)
*Mε 10 ποδοσφαιριστές ο Aρης από το 36′, εκτός με 2η κίτρινη ο Χαραλάμπους.
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα 0-2

Aλκή – Διγενής Υψ. 2-3 (25/10)







 
ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΟΘΕΛΛΟΣ 15-7 17
2. ΑΡΗΣ 11-7 16
3. ΠΑΕΕΚ 9-5 16
4. ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 14-9 13
5. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 14-9 13
6. ΟΝΗΣΙΛΟΣ 12-8 13
7. ΑΚΡΙΤΑΣ 5-5 12
7.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 14-12 11
8. ΑΕΖ 10-7 11
9. ΑΛΚΗ 9-9 10
11. ΑΧΥΡΩΝΑΣ 7-9 9
12. ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 7-11 8
13.ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 7-11 8
14.ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 6-13 8
15.ΚΟΥΡΗΣ 12-13 7
16.ΘΟΪ Λ. 6-10 6
17. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 4-10 6
18. ΑΣΙΛ 4-11 5

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:    

9η αγωνιστική:
31 Οκτωβρίου 2020
14:30
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ
Aρης-Aλκή
Αναγέννηση-Κούρης
Ακρίτας-Διγενής Μ.
Ονήσιλος-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Oμόνοια Ψ.
Ξυλοτύμπου-ΘΟΙ
Οθέλλος-Αχυρώνας
Διγενής Υψ.-Oμόνοια Αρ.

10η αγωνιστική:
04 Νοεμβρίου 2020
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα
Κούρης-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Ονήσιλος
Aλκή-Ξυλοτύμπου
ΘΟΙ-Οθέλλος
Oμόνοια Αρ.-Aρης
Oμόνοια Ψ.-Αχυρώνας
ΑΕΖ-Αναγέννηση
ΑΣΙΛ-Ακρίτας

11η αγωνιστική:
07 Νοεμβρίου 2020
14:30
Ξυλοτύμπου-Oμόνοια Αρ.
Αγία Νάπα-Oμονοια Ψ.
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Μ.
Αχυρώνας-ΘΟΙ
Διγενής Υψ.-ΑΕΖ
Ονήσιλος-ΑΣΙΛ
Οθέλλος-Aλκή
Aρης-Κούρης

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ