Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 3-0: Συνεχίζει ακάθεκτος (PICS&VIDEO)

Ο Απόλλωνας χωρίς να αντιμετωπίζει ιδιαίτερες δυσκολίες νίκησε 3-0 την Νέα Σαλαμίνα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας για ακόμα μία αγωνιστική.

Δύο γκολ από τον Ντιγκινί στο πρώτο ημίχρονο (12′, 29′), διαμόρφωσε το τελικό σκορ ο Μπένσοπ στο 61′.

Στους 19 βαθμούς ο Απόλλωνας, παρέμεινε στους 4 η Νέα Σαλαμίνα που αγωνίζεται την Τετάρτη (28/10) σε εξ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής κόντρα στον Ερμή. Ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ για τον Απόλλωνα το επόμενο Σάββατο (31/10).

Re-Play:

1` Έναρξη αναμέτρησης

4` Σουτ από τον Κυριάκου, με τη μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και να απομακρύνεται

12` ΓΚΟΛ: ΑπόλλωνΝέα Σαλαμίνα 1-0, Σκόρερ με κεφαλιά ο Ντιγκινί μετά από κεφαλιά-πάσα του Ρομπέρζ

23` Διάλειμμα για νερό ενός λεπτού

27` Εύκολα μπλοκάρει ο Δημητρίου σε μακρινό σουτ του Σιαθά

29` ΓΚΟΛ: ΑπόλλωνΝέα Σαλαμίνα 2-0, Σκόρερ και πάλι ο Ντιγκινί μετά από εκτέλεση φάουλ. Η μπάλα έφθασε κοντά του από αμυντικό της Νέας Σαλαμίνας και ο Γάλλος, σκόραρε με προβολή σε κενή εστία

36` Ο Δημητρίου αποκρούει σωτήρια σε κοντινό πλασέ του Σιαθά

43` Με διπλή προσπάθεια ο Κίσσας αποκρούει σε εκτέλεση φάουλ

45` Απόκρουση του Κίσσα, σε σουτ του Μπένσοπ

45+1` Λήξη ημιχρόνου: ΑπόλλωνΝέα Σαλαμίνα 2-0

Έναρξη Β’ μέρους

49′ Σουτ από τον Μπένσοπ, μαζεύει ο Κίσσας

61′ ΓΚΟΛ 3-0. Με κεφαλιά ο Μπένσοπ κάνει το 3-0 μετά από σέντρα του Χάμπου…

62′ Παύλου αντί Κρεάν

62′ Γκακπέ αντί Πίττα

69′ Σουτ από τον Μπένσοπ, κόρνερ

69′ Λεμέσιος αντί Μόντες

69′ Μάρκοβιτς αντί Ντένιτς

70′ Ματέι αντί Μπένσοπ

80′ Μετά το 70′ έπεσε ο ρυθμός χωρίς αξιοσημείωτες φάσεις

90′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις