Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 2-0:  Το έκρινε ο Σαντίκ (PICS&VIDEO)
Live

Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 2-0: Το έκρινε ο Σαντίκ (PICS&VIDEO)

Με δύο γκολ του Μπεράτ Σαντίκ η Δόξα νίκησε 2-0 την Νέα Σαλαμίνα σε εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής.

Re-Play:

Έναρξη αγώνα

9′ Ο Κίσσας μαζεύει μετά από κεφαλιά του Σαντίκ

14′ Ευκαιρία με τον Λουίς Κάρλος να αστοχεί από καλή θέση…

17′ Σουτ από τον Οσέι, άουτ

22′ Σουτ από τον Μέσκα, άουτ

24′ Κόρνερ για την Δόξα μετά από σουτ του Ολιβέιρα, περνάει ανεκμετάλλευτο…

34′ Σουτ από τον Σιαθά, άουτ

37′ Σουτ από τον Ασαμόα, άουτ

44′ Κεφαλιά του Κάρλος, πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα ο Κίσσας.

45′ Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρος

49′ Άστοχο σουτ από τον Ολιβέιρα.

50′ Διαγώνιο σουτ από τον Σαντίκ εντός περιοχής, άουτ

53′ Κρεάν αντί Κονφέ

53′ Ανδρέου αντί Σιαθά

61′ Πέναλτι για την Δόξα! Παράβαση για χέρι του Βινίσιους που δέχεται κίτρινη κάρτα

62΄ΓΚΟΛ  1-0! Ο Σαντίκ ευστοχεί και σημειώνει το 4ο του γκολ στο πρωτάθλημα

68′ Σουτ του Εγγλέζου μπλόκαρε τη μπάλα ο Κίσσας.

69′ Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα.το σουτ του Οσέϊ έδιωξε σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.

71′ ΓΚΟΛ 2-0! Ο Σαντίκ με σουτ φτάνει τα 5 γκολ στο πρωτάθλημα. Συνεργάστηκαν οι ποδοσφαιριστές της Δόξας με αποδέκτη τον Σαντίκ που με σουτ εντός περιοχής ζευγάρωσε τα γκολ της ομάδας του.

73′ Κωμοδίκης αντί Μέσκα

76′ Κεφαλιά του Πάντιτς, σε ετοιμότητα ο Κίσσας.

77′ Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα. Μόντες αντί Παύλου.

80′ Οικονομίδης αντί Λουίς Κάρλος

84′ Δοκάρι! Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με κεφαλιά του Ντανίλο, παραμένει το 2-0…

86′ Σουτ από τον Κρεάν, κόρνερ

86′ Κεφαλιά από τον Χριστοφόρου μετά την εκτέλεση κόρνερ, μαζεύει ο Σισκόφσκι

90′ Tρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

 

Δόξα: Σισκόφσκι, Μιντίκκης, Πάντιτς, Μουκτάρης, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Ολιβέιρα, Μέσκα (Κωμοδίκης 73′), Κάρλος (Οικονομίδης 80′), Σαντίκ.

Στον πάγκο Παρασκευά, Μιχαήλ, Χριστοφή, Άδωνη, Καραμόκο, Φιρμίνο, Κίκας

Νέα ΣαλαμίναΚίσσας, Παύλου (Μόντες 77′), Χριστοφόρου, Τσμοβς, Λοράν, Βινίσιους, Κονφέ (Κρεάν 53′), Οσέι, Σιαθάς (Ανδρέου 53′), Βαρέλα, Ντανίλο.

Στον πάγκο Βεσελόφκσι, Λεμέσιος, Πική, Μπαραβίκας, Αντιόλο, Σανκό

 

Εξ αναβολής αγώνας 4ης αγωνιστικής Πρωταθλήματος CYTA
Δόξα Κατωκοπιάς – Νέα Σαλαμίνα (ώρα έναρξης 17:00)
Στάδιο: ΜΑΚΑΡΕΙΟ
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Γεωργίου Ανδρέας

 

Η βαθμολογία:

 

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1.AΠΟΛΛΩΝΑΣ 14-3 16
2.OMONOIA 11-5 14
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 12-6 13
4.AEK 11-5 13
5.AEΛ 12-10 12
6.OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-9 9
7.ΔΟΞΑ 8-6 8
8.AΠΟΕΛ 5-6 8
9.ΠΑΦΟΣ 7-8 8
10.EΡΜΗΣ 4-10 7
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 8-11 6
12.ΕΘΝΙΚΟΣ 6-9 4
13.NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5-9 3
14.ΕΝΠ 5-15 3

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής 
Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής 
Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής
Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής  

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:    

8η αγωνιστική
Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου
18:00 Πάφoς F.C. – Kαρμιώτισσα
Σάββατο, 24 Οκτωβρίου
16:00 Aπόλλων – Mέα Σαλαμίνα
18:30 Eρμής – AΕΚ Λάρνακας
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου
16:00 Aνόρθωση – AΠΟΕΛ
18:00 Oμόνοια – EΝΠ
19:00 Eθνικός Άχνας – Oλυμπιακός
Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου
18:00 Δoξα – AΕΛ

Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου
Εξ αναβολής αγώνες 5ης αγωνιστικής
16:00 Nέα Σαλαμίνα – Eρμής
17:00 Eθνικός Άχνας – Aνόρθωση

9η αγωνιστική
Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου
18:00 EΝΠ – Δoξα
20:00 AΕΚ Λάρνακας – Πάφoς F.C.
Σάββατο, 31 Οκτωβρίου
16:00 AΕΛ – Eρμής
18:30 AΠΟΕΛ – Aπόλλων
Κυριακή, 1 Νοεμβρίου
16:00 Oλυμπιακός – Oμόνοια
18:30 Kαρμιώτισσα – Aνόρθωση
Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου
18:00 Nέα Σαλαμίνα – Eθνικός Άχνας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07.11.2020 – 08.11.2020)
Πάφoς–AΕΛ
Aνόρθωση–AΕΚ
Aπόλλωνας-Kαρμιώτισσα
Eθνικός-AΠΟΕΛ
Oλυμπιακός–Nέα Σαλαμίνα
Eρμής-EΝΠ
Oμόνοια–Δoξα

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21.11.2020 – 22.11.2020)
Nέα Σαλαμίνα–Oμόνοια
AΠΟΕΛ–Oλυμπιακός
Kαρμιώτισσα-Eθνικός
AΕΚ–Aπόλλωνας
AΕΛ–Aνόρθωση
EΝΠ-Πάφoς
Δoξα–Eρμής

Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2020
17:00, ΓΣΠ
AΠΟΕΛ Λευκωσίας – Δoξα Κατωκοπιάς

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28.11.2020 – 29.11.2020)
Πάφoς–Δοξα
Aνόρθωση-EΝΠ
Aπόλλωνας–AΕΛ
Eθνικός-AΕΚ
Oλυμπιακός-Καρμιώτισσα
Nέα Σαλαμίνα–AΠΟΕΛ
Oμόνοια–Eρμής

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05.12.2020 – 06.12.2020)
AΠΟΕΛ–Oμόνοια
Kαρμιώτισσα-Nέα Σαλαμίνα
AΕΚ–Oλυμπιακός
AΕΛ-Eθνικός
EΝΠ-Aπόλλωνας
Δοξα–Aνόρθωση
Eρμής–Πάφoς

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12.12.2020 – 13.12.2020)
Oμόνοια–Πάφoς
Eρμής–Aνόρθωση
Δοξα–Aπόλλωνας
ΕΝΠ-Eθνικός
AΕΛ–Oλυμπιακός
AΕΚ–Nέα Σαλαμίνα
Καρμιώτισσα-AΠΟΕΛ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19.12.2020 – 20.12.2020)
Aνόρθωση–Πάφoς
AΠΟΕΛ–AΕΚ
Nέα Σαλαμίνα–AΕΛ
Oλυμπιακός-ΕΝΠ
Eθνικός-Δοξα
Aπόλλωνας–Eρμής
Kαρμιώτισσα-Oμόνοια

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22.12.2020 – 23.12.2020)
Oμόνοια–Aνόρθωση
Πάφoς–Aπόλλωνας
Eρμής-Eθνικός
Δοξα–Oλυμπιακός
EΝΠ-Nέα Σαλαμίνα
AΕΛ–AΠΟΕΛ
AΕΚ-Kαρμιτώισσα

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (02.01.2020 – 03.01.2021)
Eθνικός-Πάφoς
Aπόλλωνας–Aνόρθωση
Καρμιώτισσα-AΕΛ
AΠΟΕΛ-EΝΠ
Nέα Σαλαμίνα–Δοξα
Oλυμπιακός–Eρμής
AΕΚ–Oμόνοια

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05.01.2021 – 06.01.2021)
Oμόνοια–Aπόλλωνας
Aνόρθωση-Eθνικός
Πάφoς–Oλυμπιακός
Eρμής–Nέα Σαλαμίνα
Δoξα–AΠΟΕΛ
EΝΠ-Kαρμιώτισσα
AΕΛ–AΕΚ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09.01.2021 – 10.01.2021)
Nέα Σαλαμίνα–Πάφoς
Oλυμπιακός–Aνόρθωση
Eθνικός-Aπόλλωνας
AΕΚ-EΝΠ
Kαρμιώτισσα-Δοξα
AΠΟΕΛ–Eρμής
AΕΛ–Oμόνοια

Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου 2021
18:00, Τσίρειο
Aπόλλων Λεμεσού – Oμόνοια Λευκωσίας

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16.01.2021 – 17.01.2021)
Oμόνοια-Eθνικός
Aπόλλωνας–Oλυμπιακός
Aνόρθωση–Nέα Σαλαμίνα
Πάφoς–AΠΟΕΛ
Eρμής-Kαρμιώτισσα
Δoξα–AΕΚ
EΝΠ-AΕΛ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23.01.2021 – 24.01.2021)
Kαρμιώτισσα-Πάφoς
AΠΟΕΛ–Aνόρθωση
Nέα Σαλαμίνα–Aπόλλωνας
Oλυμπιακός-Eθνικός
AΕΛ–Δoξα
AΕΚ–Eρμής
EΝΠ-Oμόνοια

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26.01.2021 – 27.01.2021)
Oμόνοια–Oλυμπιακός
Eθνικός-Nέα Σαλαμίνα
Aπόλλωνας–AΠΟΕΛ
Aνόρθωση-Kαρμιώτισσα
Πάφoς–AΕΚ
Eρμής–AΕΛ
Δoξα-EΝΠ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30.01.2021 – 31.01.2021)
AΕΛ–Πάφoς
AΕΚ–Aνόρθωση
Kαρμιώτισα-Aπόλλωνας
AΠΟΕΛ-Eθνικός
Nέα Σαλαμίνα–Oλυμπιακός
EΝΠ-Eρμής
Δoξα–Oμόνοια

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06.02.2021 – 07.02.2021)
Oμόνοια–Nέα Σαλαμίνα
Oλυμπιακός–AΠΟΕΛ
Eθνικός-Kαρμιώτισσα
Aπόλλωνας–AΕΚ
Aνόρθωση–AΕΛ
Πάφoς-EΝΠ
Eρμής–Δoξα

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09.02.2021 – 10.02.2021)
Δoξα–Πάφoς
EΝΠ-Aνόρθωση
AΕΛ–Aπόλλωνας
AΕΚ-Eθνικός
Kαρμιώτισσα-Oλυμπιακός
AΠΟΕΛ–Nέα Σαλαμίνα
Eρμής–Oμόνοια

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13.02.2021 – 14.02.2021)
Oμόνοια–AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Kαρμιώτισσα
Oλυμπιακός–AΕΚ
Eθνικός-AΕΛ
Aπόλλωνας-EΝΠ
Aνόρθωση–Δoξα
Πάφoς–Eρμής

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ