Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Β’ κατηγορία: Αποτελέσματα, βαθμολογία, πρόγραμμα
Live

Β’ κατηγορία: Αποτελέσματα, βαθμολογία, πρόγραμμα

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Νίκη που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ κατηγορία σημείωσε ο Άρης. Δείτε τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής, την βαθμολογία και το πρόγραμμα.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
Σάββατο 17 Οκτωβρίου
Ακρίτας  – Κούρης 1-1 (3΄ Ιωάννου (πεν.)/ 14΄ Μπερνάρντο (πεν.)
Αγία Νάπα – ΑΕΖ  2-2 (34΄ Κολοκούδιας (π.), 90΄ Πιντσέλι/39΄ Θεοδώρου (π.), 60΄ Βασιλείου)
*Με 10 παίκτες η Αγία Νάπα λόγω αποβολής του Νικολόπουλου στο 38′.
Ξυλοτύμπου – Οθέλλος  0-2(58΄ Αναστασίου, 77΄ Ράσπας)
Ονήσιλος  – Oμόνοια Αρ. 2-0 (Φωτίου 48′ πεν., Κατσιάρης78′)
Αναγέννηση – Aλκή  2-2 (60΄ Κ. Κωνσταντίνου (π.), Στ.Κωνσταντίνου/ 23΄ Πουτζιουρής, 32΄Ροβίθης)
**Με 10 παίκτες η Αναγέννηση για τον Βλασόπουλο στο 90’+
ΠΑΕΕΚ – Διγενής Μ. 3-1 (Πότσι 10′, Μάτζιοκ 22′, Γιαννιτσάνης 57’/63΄ Κυπριανού πεν.)
Διγενής Ύψ. – ΘΟΪ  1-0 (Σιλβέστρος 16′)
Aρης – Αχυρώνας  1-0 (Ματθαίου 85′)
*Με δέκα ποδοσφαιριστές ο Αχυρώνας λόγω αποβολής του Στυλιανού στο 63΄
Κυριακή 18 Οκτωβρίου (15:30)
ΑΣΙΛ – Oμόνοια Ψ. 1-5









ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 
ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΗΣ 9-5 15
2.ΟΘΕΛΛΟΣ 13-7 14
3.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 10-5 13
4.ΠΑΕΕΚ 8-5 13
5. ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 14-7 13
6. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 14-9 11
7.ΑΕΖ 10-6 11
8.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 12-9 10
9.ΑΛΚΗ 6-5 10
10. ΑΚΡΙΤΑΣ 4-5 9
11.ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 7-9 8
12.ΑΧΥΡΩΝΑΣ 6-8 8
13.ΘΟΪ 4-8 5
14. ΠΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 3-9 5
15.ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 3-11 5
16. ΑΣΙΛ 3-9 4
17. ΚΟΥΡΗΣ 9-11 4
18.ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 3-10 4

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:    

8η αγωνιστική:
24 Οκτωβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Ακρίτας
Oμόνοια Αρ.Αναγέννηση
Aλκή-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Ψ. Οθέλλος
Κούρης-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Aρης

9η αγωνιστική:
31 Οκτωβρίου 2020
14:30
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ
Aρης-Aλκή
Αναγέννηση-Κούρης
Ακρίτας-Διγενής Μ.
Ονήσιλος-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Oμόνοια Ψ.
Ξυλοτύμπου-ΘΟΙ
Οθέλλος-Αχυρώνας
Διγενής Υψ.-Oμόνοια Αρ.

10η αγωνιστική:
04 Νοεμβρίου 2020
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα
Κούρης-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Ονήσιλος
Aλκή-Ξυλοτύμπου
ΘΟΙ-Οθέλλος
Oμόνοια Αρ.-Aρης
Oμόνοια Ψ.-Αχυρώνας
ΑΕΖ-Αναγέννηση
ΑΣΙΛ-Ακρίτας

11η αγωνιστική:
07 Νοεμβρίου 2020
14:30
Ξυλοτύμπου-Oμόνοια Αρ.
Αγία Νάπα-Oμονοια Ψ.
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Μ.
Αχυρώνας-ΘΟΙ
Διγενής Υψ.-ΑΕΖ
Ονήσιλος-ΑΣΙΛ
Οθέλλος-Aλκή
Aρης-Κούρης

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ