Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Στην κορυφή με ανατροπή ο Άρης (VIDEOS)
Live

Στην κορυφή με ανατροπή ο Άρης (VIDEOS)

Στην κορυφή της βαθμολογίας στην Β’ κατηγορία ανέβηκε ο Άρης μετά την 6η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής :

Αχυρώνας – Διγενής Ύψ. 2-0 (75΄ Αριστοτέλους, 90΄ Ταύρου)
Διγενής Μ. – ΑΣΙΛ 2-0 (18΄ Κυπριανού, 90′ Λεωνίδου)
* Ο αγώνας άρχισε στις 16:00 λόγω καθυστέρησης στην άφιξη της αστυνομίας.
Oμόνοια Ψ.- Ξυλοτύμπου 1-1 (65΄ Πράνιτς / 35΄ Κανού)
ΘΟΪ  – Αναγέννηση 0-3 (14΄ Ιωάννου, 66΄ Κουλούρης, 71΄ Τσοκάς)
Οθέλλος  – Aρης 1-2 (1΄ Μιχαήλ /37΄ Σικόρσκι, 75΄ Μοδέστου)
ΑΕΖ  – ΠΑΕΕΚ 1-0 (65΄ Νικολάου)
Oμόνοια Αρ. – Ακρίτας 0-1 (90+1′ Παχταλιάς)
Κούρης Ερήμης – Αγία Νάπα 3-3 (33΄ Κόνορ, 51΄ Ευέλθωντος, 70΄ Παναγίδης / 60΄, 68΄ Κολοκούδιας, 90΄+5)
Aλκή – Ονήσιλος 1-1 (Ροβίθη  63′)/Λουιζίνιο 48′)








ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 
ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΑΡΗΣ 8-5 12
2.ΟΘΕΛΛΟΣ 11-7 11
3.ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 9-6 10
4.ΠΑΕΕΚ 5-4 10
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 12-7 10
6. ΑΕΖ 8-4 10
7.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 8-5 10
8.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 10-7 9
9.ΑΛΚΗ 5-4 9
10. ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 6-6 8
11.ΑΚΡΙΤΑΣ 3-4 8
12.ΑΧΥΡΩΝΑΣ 6-7 8
13.ΘΟΪ 4-7 5
14. ΠΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 3-7 5
15. ΑΣΙΛ 2-4 4
16. ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 3-8 4
17. ΚΟΥΡΗΣ 8-10 3
18. ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 2-11 2

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:    

7η αγωνιστική:
17 Οκτωβρίου 2020
15:30
Ακρίτας-Κούρης
Αγία Νάπα-ΑΕΖ
Ξυλοτύμπου-Οθέλλος
Ονήσιλος-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Aλκή
ΑΣΙΛ-Oμόνοια Ψ.
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Μ.
Διγενής Υψ.-ΘΟΙ
Aρης-Αχυρώνας

8η αγωνιστική:
24 Οκτωβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Ακρίτας
Oμόνοια Αρ.Αναγέννηση
Aλκή-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Ψ. Οθέλλος
Κούρης-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Aρης

9η αγωνιστική:
31 Οκτωβρίου 2020
14:30
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ
Aρης-Aλκή
Αναγέννηση-Κούρης
Ακρίτας-Διγενής Μ.
Ονήσιλος-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Oμόνοια Ψ.
Ξυλοτύμπου-ΘΟΙ
Οθέλλος-Αχυρώνας
Διγενής Υψ.-Oμόνοια Αρ.

10η αγωνιστική:
04 Νοεμβρίου 2020
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα
Κούρης-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Ονήσιλος
Aλκή-Ξυλοτύμπου
ΘΟΙ-Οθέλλος
Oμόνοια Αρ.-Aρης
Oμόνοια Ψ.-Αχυρώνας
ΑΕΖ-Αναγέννηση
ΑΣΙΛ-Ακρίτας

11η αγωνιστική:
07 Νοεμβρίου 2020
14:30
Ξυλοτύμπου-Oμόνοια Αρ.
Αγία Νάπα-Oμονοια Ψ.
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Μ.
Αχυρώνας-ΘΟΙ
Διγενής Υψ.-ΑΕΖ
Ονήσιλος-ΑΣΙΛ
Οθέλλος-Aλκή
Aρης-Κούρης

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ