Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Ανέβηκε τρίτος ο Άρης – Η βαθμολογία της Β’ κατηγορίας (VIDEOS)
Live

Ανέβηκε τρίτος ο Άρης – Η βαθμολογία της Β’ κατηγορίας (VIDEOS)

Με γκολ του Λόπες στο 83ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής, ο Άρης νίκη στο Τσίρειο 1-0 τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Ξυλοτύμπου στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Στην 3η θέση της βαθμολογίας η ομάδα της Λεμεσού.

ΑΡΗΣ: Λοϊζου, Παστελλής, Λόπες, Μόργκαν, Σικόρσκι, Μπάρμπαρο, Ντελμίρο, Κυριάκου, Μαμμίδης, Ματθαίου, Κκώστη
Στον πάγκο: Στυλιανού, Σωφρονίου, Σταύρου, Παχίπης, Χαραλάμπους, Ανδρέου, Δημητρίου, Νταμάχου, Ελευθερίου

Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ: Κασιένσκι, Αμορίν, Νέτο, Χατζηπασχάλης, Ποντικός, Ντο Σάντος, Γουέσλεϊ, Αττάρδο, Ντε Ολιβέιρα, Μπαρμπόσα, Τέλεζ
Στον πάγκο: Πανούσης, Πολυκάρπου, Φερέιρα, Μορέτι, Αλμέιδα, Σχουρζ, Δημητρίου, Λάνκα, Μελάς

5η αγωνιστική:
Αγία Νάπα-Oμόνοια Aραδίππου 2-0 (Τελικό)
Ακρίτας-Aλκή 0-0 (Τελικό)
ΑΣΙΛ-ΑΕΖ 1-0 (Τελικό)
ΠΑΕΕΚ-Κούρης 1-0 (Τελικό)
Αναγέννηση-Αχυρώνας 2-1 (Τελικό)
Διγενής Ύψ.-Οθέλλος 2-3 (Τελικό)
Ονήσιλος-ΘΟΙ 2-1 (Τελικό)
Διγενής Μ.-Oμόνοια Ψ. 1-0 (Τελικό)
Aρης – Ξυλοτύμπου 1-0 (04/10, Τελικό)






ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 
1. ΟΘΕΛΛΟΣ 5 10-5 11
2. ΠΑΕΕΚ 5 5-3 10
3. ΑΡΗΣ 5 6-4 9
4. ΟΜΟΝΟΙΑ Ψ. 5 8-5 9
5. ΟΝΗΣΙΛΟΣ 5 7-4 9
6. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 5 7-4 8
7. ΑΛΚΗ 5 4-3 8
8. ΑΕΖ 5 7-4 7
9. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 5 9-7 7
10. ΘΟΪ Λ. 5 4-4 5
11. ΑΚΡΙΤΑΣ 5 2-4 5
12. ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 5 4-6 5
13. ΑΧΥΡΩΝΑΣ 5 4-7 5
14. ΑΣΙΛ 3 2-2 4
15. ΠΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 5 2-6 4
16. ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 4 3-7 4
17. ΚΟΥΡΗΣ 4 5-7 2
18. ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ 5 2-9 2

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:   

6η αγωνιστική:
14 Οκτωβρίου 2020
15:30
ΑΕΖ-ΠΑΕΕΚ
Oμόνοια Ψ.-Ξυλοτύμπου
Κούρης-Αγία Νάπα
Οθέλλος-Aργς
Αχυρώνας-Διγενής Υψ.
Aλκή-Ονήσιλος
Διγενής Μ.ΑΣΙΛ
Oμόνοια Αρ.-Ακρίτας
ΘΟΙ-Αναγέννηση

7η αγωνιστική:
17 Οκτωβρίου 2020
15:30
Ακρίτας-Κούρης
Αγία Νάπα-ΑΕΖ
Ξυλοτύμπου-Οθέλλος
Ονήσιλος-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Aλκή
ΑΣΙΛ-Oμόνοια Ψ.
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Μ.
Διγενής Υψ.-ΘΟΙ
Aρης-Αχυρώνας

8η αγωνιστική:
24 Οκτωβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Ακρίτας
Oμόνοια Αρ.Αναγέννηση
Aλκή-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Ψ. Οθέλλος
Κούρης-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Aρης

9η αγωνιστική:
31 Οκτωβρίου 2020
14:30
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ
Aρης-Aλκή
Αναγέννηση-Κούρης
Ακρίτας-Διγενής Μ.
Ονήσιλος-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Oμόνοια Ψ.
Ξυλοτύμπου-ΘΟΙ
Οθέλλος-Αχυρώνας
Διγενής Υψ.-Oμόνοια Αρ.

10η αγωνιστική:
04 Νοεμβρίου 2020
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα
Κούρης-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Ονήσιλος
Aλκή-Ξυλοτύμπου
ΘΟΙ-Οθέλλος
Oμόνοια Αρ.-Aρης
Oμόνοια Ψ.-Αχυρώνας
ΑΕΖ-Αναγέννηση
ΑΣΙΛ-Ακρίτας

11η αγωνιστική:
07 Νοεμβρίου 2020
14:30
Ξυλοτύμπου-Oμόνοια Αρ.
Αγία Νάπα-Oμονοια Ψ.
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Μ.
Αχυρώνας-ΘΟΙ
Διγενής Υψ.-ΑΕΖ
Ονήσιλος-ΑΣΙΛ
Οθέλλος-Aλκή
Aρης-Κούρης

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ