Καρμιώτισσα-ΕΝΠ 2-1: Το γύρισε με δύο κεφαλιές (PICS&VIDS) – Balla.com.cy

Καρμιώτισσα-ΕΝΠ 2-1: Το γύρισε με δύο κεφαλιές (PICS&VIDS)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Η Καρμιώτισσα με ανατροπή νίκησε 2-1 την ΕΝΠ στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Άνοιξε το σκορ ο Φελίπε με εκτέλεση πέναλτι στο 4′, ισοφάρισε ο Σασί στο 79′, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 ο Ρομό.

Re-Play:

1′ Ευκαιρία για την ΕΝΠ με το σουτ του Μαρκόφσκι να καταλήγει άουτ

2′ Διπλή ευκαιρία με τον Χατζηβασίλη με δύο σουτ, άουτ

3′ Πέναλτι για την ΕΝΠ και κίτρινη στον Πέρεθ για ανατροπή στον Μαρκόφσκι

4′ ΓΚΟΛ 0-1 με εκτέλεση πέναλτι του Φελίπε

21′ Σουτ από τον Φελίπε, άουτ

23′ Διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

Αναγκαστική αλλαγή με τον Φαν Άνχολντ να περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου

35′ Κίτρινη στον Ευσταθίου

35′ Ο Μουλαζίμης αντί του Φαν Άνχολντ

42′ Κάρτα στον Θεοδώρου, για φάουλ στον Χριστοφή

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ μέρους

47′ Κίτρινη στον  Ι.Σασί

53′ Μαϊσουράντζε αντί Κοσμά

57′ Κεφαλιά από τον Μαλεκκίδη, μαζεύει ο Γκατσέφσκι

59′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, γύρισμα από τον Χατζηβασίλη στην περιοχή, ο Σασί σουτάρει άουτ!

68′ Διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

73′ Συρτό σουτ από τον Χατζηβασίλη, μαζεύει ο Κυριακίδης

78′ Κίτρινη στον Μπελόνε

79′ ΓΚΟΛ 1-1 με τον Σασί να ισοφαρίζει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ

87′ ΓΚΟΛ 2-1 με τον Ρομό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καπαρτή να κάνει το 2-1!

Tέλος αγώνα

*Χωρίς βαθμό μετά από 5 αγωνιστικές η ENΠ.

*Τρίτο φάουλ για τον Σασί

*Πρώτο γκολ για τον Φελίπε

*Ντεμπούτο για τον Κάρλος Φερέρ στον πάγκο της ENΠ

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Κυριακίδης, Ευσταθίου, Μπαράνοφ, Παχίπης, Ρομό, Σασί Μ (Μαλεκκίδης 50′), Σασί Ι, Χριστοφή, Πέρεθ, Χατζηβασίλης, Ρέινολντς

Στον πάγκο: Καϊρίνος, Οικονόμου, Μπαργκάν, Καπαρτής, Φράγκος, Σάββα, Μαλεκκίδης, Χρίστου, Νεοφύτου

ΕΝΠ (Κάρλος Φερέρ): Γκατσέφσκι, Φαν Άνχολντ (Μουλαζίμης 35′), Λουσέρο (Ίρεπ 71′), Μπελόνε, Θεοδώρου, Κοσμάς (Μαϊσουράντζε 52′), Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Μπαλοτέλι, Φελίπε, Ίλια Μαρκόσκι

Στον πάγκο: Πέτρου, Ίρεπ, Μουλαζίμης, Ντένινγκ, Ουντότζι, Κοτσώνης, Μαϊσουράντζε, Κυριάκου

Χρύσης Μιχαήλ:

«Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο περιμέναμε να δούμε αλλαγμένη την ΕΝΠ μετά την αλλαγή προπονητή. Προετοιμαστήκαμε κατάλληλα όμως από τα πρώτα λεπτά βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Δώσαμε πάρα πολλές δυνάμεις, τα παιδιά πάλεψαν και κέρδισαν μονομαχίας. Προσπαθήσαμε να ανατρέψουμε αυτό το σκορ πράγμα το οποίο καταφέραμε στα τελευταία λεπτά.

Πήραμε περισσότερα ρίσκα και είχαμε κάποιους χώρους ανοιχτούς και η ΕΝΠ μπορούσε να μεγαλώσει το σκορ. Οι παίκτες μου ήταν τόσο παθιασμένοι, τα έδωσαν όλα σε ολόκληρο το 90λεπτο. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια. Μπήκαν κάποια νέα παιδιά στην ομάδα και δείχνουν ότι το ρόστερ μας έχει βάθος. Πήραμε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο όμως από αύριο θα πιάσομε δουλειά για το επόμενο παιχνίδι».

Κάρλος Φερέρ:

«Είμαι πολύ απογοητευμένος από το αποτέλεσμα, είχαμε τον έλεγχο του αγώνα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως οι τελευταίες στιγμές του αγώνα, μια στημένη φάση και μια κατάσταση, έφεραν την ήττα. Είμαστε σε πολύ άσχημη κατάσταση όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι. Θέλουμε δουλειά, είναι μια άσχημη στιγμή για την ομάδα, είμασταν πολύ κοντά στο να παρουμε τη νίκη σήμερα όμως κάποια λάθη στα τελευταία λεπτά έφεραν την ήττα. Θέλουμε δουλειά , δεν είναι ώρα λόγια».