Ο Κίκο… ξέρανε την ΑΕΚ και η Ομόνοια νίκησε! (PICS&VIDEOS)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Χάριν σε ένα γκολ του Κίκο στο 89`, με απευθείας εκτέλεση φάουλ (που ξεγέλασε τον Τόνιο), η Ομόνοια αν και… αλλαγμένη στο φουλ σε σχέση με το παιχνίδι απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στ ΓΣΠ!

Τελικό σκορ 2-1 για τους πράσινους, που σημείωσαν τη δεύτερη φετινή τους νίκη, ενώ η ΑΕΚ δέχθηκε την πρώτη φετινή της ήττα!

Καλύτερη η ΑΕΚ στην αρχή, η Ομόνοια κυριάρχησε από το 30` ως το 60` με τους πράσινους να προηγούνται με τον Τζιωνή, ενώ ο Τρουγιόλς ισοφάρισε, πριν κρίνει το ντέρμπι ο Κίκο!

Ξαναδείτε το Live:

7` Ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ, πονηρή σέντρα-σουτ του Χέιτλι

9` Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ, αλλά το πλασέ του Τρισκόφσκι ήταν άστοχο

22` Καλό σουτ του Τρουγιόλς, αλλά ήταν άστοχο

25` Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

30` Σουτ του Αταντέ από πλάγια, αλλά ήταν πολύ άστοχο

33` Κίτρινη κάρτα σε Τρουγιόλς, Λοϊζου. Στον πρώτο για την αντίδραση του πάνω στον παίκτη της Ομόνοιας, που προσπάθησε να “εκβιάσει” καταλογισμό πένάλτι

40` Ο Τζιωνής έπιασε σουτ από καλή θέση, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε σε κόρνερ

45` Δυο λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων

45` + 2` ΓΚΟΛ: ΟμόνοιαΑΕΚ 1-0: Ο Τόνιο έδιωξε με γροθιές σε γέμισμα του Ασαντέ, αλλά η μπάλα βρήκε στον Τζιωνή που πλάσαρε για να ανοίξει το σκορ

45` + 3` Λήξη ημιχρόνου: ΟμόνοιαΑΕΚ 1-0

46` Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49` Μετά από πάσα του Λοϊζου, ο Ντούρις έπιασε πλασέ, που όμως ήταν αδύναμο

51` Σωτήρια επέμβαση του Τόνιο με το πόδι, σε πλασέ του Ασαντέ που ήταν μόνος

54` Άστοχο διαγώνιο πλασέ του Ντούρις

68` ΓΚΟΛ: ΟμόνοιαΑΕΚ 1-1: Σέντρα από τον Ιωάννου από αριστερά και ο Τρουγιόλς με φαλταριστή κεφαλιά, ισοφάρισε για την ΑΕΚ

74` ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ, σε μακρινό σουτ του Τρισκόφσκι με τη μπάλα να βρίσκει την οριζόντια δοκό

84` Ο Κυριακίδης έδιωξε με γροθιές πονηρή εκτέλεση φάουλ του Σπόλιαριτς

88` Ο Τόνιο επεμβένει σωτήρια σε σουτ του Σενέ

89` ΓΚΟΛ: ΟμόνοιαΑΕΚ 2-1: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κίκο, με τον Τόνιο, να μην υπολογίζει σωστά τα φάλτσα και έτσι, έγινε το 2-1

90` +2 ` Άστοχο πλασέ του Λοϊζου

90` + 4` Λήξη αγώνα: ΟμόνοιαΑΕΚ 2-1

Oμόνοια: Κυριακίδης, Κίκο, Μαυρίας, Βενιζέλου, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Λοΐζου, Ασάντε (57` Κακουλλής-89` Λανγκ), Ντούρις (69` Σενέ)

Στον πάγκο: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Σενέ, Χούμποτσαν, Λανγκ, Σάββα, Κακουλλής, Χρίστου, Ιωάννου

*Λέζιακς, Γκόμες, Γκόμεθ, Τιάγκο, Παπουλής και Μποτεάκ έμειναν εκτός αποστολής για το ματς με την ΑΕΚ ενόψει ΟΣΦΠ.

AEK: Τόνιο, Φερνάντες, Μοϊσόφ, Γκονζάλεθ (46` Ιωάννου), Τρουγιόλς, Άμπραχαμ, Σπόλιαριτς, Χέιτλι (73` Μαρτίνεθ), Ακοράν, Γκαρσία (57` Μαράνχο), Τρισκόφσκι

Στον πάγκο: Τέουκενς, Τάντι, Μαρτίνες, Ιωάννου, Φλοριάν, Ναράνχο, Ναούμ, Κωνσταντίνου, Μακρής.